oorlogvoerenden herstellingen aan te brengen en herstellingsmaterialen, gereedschappen, levensmid delen, water of brandstof te verstrekken. Artikel 18. (1). Het is verboden wapenen, munitie, herstel lingsmaterialen, gereedschappen, brandstoffen en alle voor de oorlogvoering benoodigde materialen binnen het rechtsgebied in voorraad te houden met het kennelijk doel om de gelegenheid af te wachten deze in de nabijheid van het rechtsgebied aan de zeestrijdkrachten van een der oorlogvoerenden over te geven. (2). Het is eveneens verboden wapenen, munitie, herstellingsmaterialen, gereedschappen, brandstof fen en alle voor de oorlogvoering benoodigde mate rialen vanuit het rechtsgebied rechtstreeks aan de in de nabijheid daarvan vertoevende zeestrijdkrach ten der oorlogvoerenden toe te voeren. Artikel 19. (1). Het verlaten van het rechtsgebied is ver boden voor ieder luchtvaartuig 1°. dat binnen het rechtsgebied in een toestand is gebracht, die het in staat stelt een vijandelijken aanval uit te voeren 2°. dat toestellen of materialen bezit of ver voert, waarvan de opstelling of het gebruik het in staat stelt een vijandelijken aanval uit te voeren; 3°. waarvan er reden is aan te nemen, dat het bestemd is om gedurende de reis tegen een der oorlogvoerenden te worden gebruikt 4°. tot welks bemanning een lid van de strijd macht van een der oorlogvoerenden behoort. (2). Het bepaalde in het eerste lid van dit arti kel is niet van toepassing op neutrale militaire luchtvaartuigen, die na het uitbreken van den oor log met toestemming van de Regeering binnen het rechtsgebied zijn gekomen. (3)Het is verboden eenigen arbeid te verrichten aan een luchtvaartuig, waarvan het doel is het gereed te maken voor vertrek in strijd met het doel van dit artikel. Artikel 20. Het is verboden in het rechtsgebied met lucht vaartuigen van welken aard ook, waarnemingen in de lucht uit te voeren van de bewegingen, opera ties of verdedigingsmiddelen van één der oorlog voerenden, met het doel hierover den anderen oor logvoerende in te lichten. Artikel 21. Het is verboden in het rechtsgebied radiostations of andere middelen van berichtgeving op te richten of te exploiteeren ten dienste van een oorlogvoe rende mogendheid.

Indisch Militair Tijdschrift | 1939 | | pagina 19