6. EENIGE BESCHOUWINGEN OVER HET VOORLOOPIGE G.V.I. (V.G.V.I.) door F. H. TER MEULEN. Kapitein van den Generalen Staf. Inleiding. Het bestuur van de I.K.V. heeft recht op groote dankbaarheid door het in ruimen kring beschikbaar stellen van het V.G.V.I. Inderdaad werd de behoefte aan een nieuw gevechtsvoorschrift sterk gevoeld maar dat houdt geen critiek op ons G.V.I. '25 in. Dit voorschrift toch moest zich baseeren op de wel zeer beperkte bewapening van slechts 12 mitrn. per reg., terwijl nu rekening kon worden gehouden met 36 mitrn. per reg., vermeerderd met mrtn., mitrn. 12.7, pag., granaatwerpers, tankbuksen en mitr.pistolen. Deze omstandigheid leidt uiteraard tot een geheel ander gebruik van de verschillende wapenenhet mag ons daarom zelfs niet verwonderen, dat op dit punt reeds verschillen met het A.T.V. zijn waar te nemen. Het V.G.V.I. moet thans bovendien nog heel wat meer dan het G.V.I. '25 bevatten, omdat tal van onderwerpen, zooals de samen werking met andere wapens, de bestrijding van gepantserde voer tuigen en vlgn., de dienst bij de staven en co.gpn. e.d. meer thans dringend behandeling vragen. Blijkt uit het vorenstaande reeds, dat het V.G.V.I. een geheel ander aanzien dan het G.V.I. '25 zal krijgen, het ademt daaren boven ook een geheel anderen geest. Mocht men reeds n.a.v. de steeds toenemende bewapening verwachten, dat aan het gebruik van de inf.wapenen meer aandacht zou worden besteed, wij zouden het de geloofsbelijdenis van het V.G.V.I. willen noemen, dat het als de dure plicht van iederen cdt. beschouwt, dat hij zijn wapenen op de juiste wijze weet in te zetten. Daartoe moet het tactisch gebruik gegrond zijn op de technische en ballistische eigenschap pen van elk wapen en steunen op technische en schiettechnische vaardigheid (12)x). h Ter illustratie een Fr. en D. uiting „Prèsque tous les problèmes de combat se ramènent pour l'inf. a des problèmes de tir". en „Die Verflechtung von Inf., M. G., Inf.geschütze und Tankabwehr im directen und indirecten Schusz wird die Taktik der Inf. in Verteidigung und Angriff so sehr in Richtung der Schiesztechnik verlagern, dasz der Bat.kommandeur immermehr der Techniker seines Schachbrettartig gegliederten Schieszapparatus werden wird" (Zie W. J. '37, blz. 91/92). 933

Indisch Militair Tijdschrift | 1939 | | pagina 56