Ten einde den druk van het buitengewoon onder de wapenen roepen billijk over de dienstplichtigen te verdeelen, werd de mogelijkheid geschapen hen, die thans buitengewoon onder de wapenen zijn, af te lossen door andere dienstplichtigen. Bij Gou vernementsbesluit werd n.l. het volgende bepaald. Ie. Op door den Legercommandant te bepalen tijdstippen en naarmate het door den Legercommandant noodig wordt geoordeeld, zullen buitengewoon in werkelijken dienst worden opgeroepen a. de door den Legercommandant aan te wijzen geoefende dpln. tot een bepaald aangegeven maximum. b. door den Legercommandant aan te wijzen res.offn. 2e. De bij G.B. van 29 Aug. 1939 nr. 2z buitengewoon opge- roepenen en buitengewoon op te roepen dpln. en res. offn. kunnen op een door den Legercommandant te bepalen tijdstip met groot verlof worden gezonden en geheel of ten deele opnieuw buitengewoon worden opge roepen, indien de omstandigheden zulks vorderen. Ook de landstormplichtigen zullen binnenkort hun aandeel in de verhooging van de paraatheid van de weermacht (m.h.o. op de neutraliteitshandhaving) hebben. Bij Besluit van den Gouver neur-Generaal is n.l. bevolen le. dat buitengewoon in werkelijken dienst zullen worden opgeroepen a. de geoefende dpln. die een mobilisatie-bestemming hebben bij eenige met name genoemde landstorm- onderdeelen. b. de res.offn. behoorende tot de onder a bedoelde mobilisatie-eenheden v.z. zulks door den Legercom mandant noodig wordt geoordeeld. 2e. dat deze buitengewone opkomst 7 dgn. zal duren, dat gelijktijdig niet meer dpln. en res.offn. onder de wapenen zullen vei blijven dan tot een bepaalde aangegeven sterkte en dat de krachtens dit besluit op te roepen per sonen niet in mindering komen van het aantal militie- plichtigen met daarbij benoodigde res.offn., tot den oproep waarvan de Legercommandant bij het bovenaan deze bladzijde bedoelde besluit is gemachtigd. De buitenlandsche verloven van militairen werden stopgezet een aantal reeds verleende verloven werd ingetrokken een aan tal officieren, in Europa met verlof, werd voortijdig naar Indië terug geroepen. b zie I.M.T. 1939 nr. 9 blz. 819 sub. b. Red. 957

Indisch Militair Tijdschrift | 1939 | | pagina 80