972 eenig juiste oplossing de organieke indeeling van een inf.pi.sie. bij het bat., welke sie. hij met de vorengenoemde wr.sie. en verbindingsafd. tot een vierde cie., „Stabskompanie" wil samenvoegen. Deze sie. is in het algemeen ter beschikking voor het uitvoeren van bijzondere opdrachten. Vlammenwerpers Deze aanvalswapenen dienen, volgens S. de inf. direkt ter beschikking te staan. Hij acht een indeeling bij de inf.pi.sie. de beste oplossing. Munitieaanvoer op het gevechtsveld S. komt tot de conclusie, dat ten einde mankracht te sparen, de invoering van een deels gepantserden „Munitionsschlepper (Raderraupenantrieb)" voor den aanvoer van munitie in hoofdzaak voor de zware inf. wapenen, met het oog op de verhoogde vuuruitwerking in het moderne gevecht, gewenscht is. Gebeurlijk kan deze „Schlepper" als tractor worden gebezigd. Samenvattend, komt S. tot de volgende organisatie de tirailleurcompagnie 9 stootgroepen a 1 gp.cdt. (met mitr.pistool) 9 gw.sehutters (waar van 2 met zelfladers en kijkervizier en 3 mitr.munitie-dragers) en 1 lichte mitr. 1 sie.mitr. a 2 stukken 1 sie. zw. gwp. a 2 stukken 3 It. gwpn. (1 stuk per sie.). het bataljon staf 3 tir.cien. 1 bat. stafcie., bestaande uit verb.afd., wr.sie. en inf.pi.sie. 1 cie. zw. inf.wapenen („Begleit-Kp") a 8 mitrn. en 2 stukken licht inf.geschut. het regiment staf 3 batn. 1 reg.stafcie., bestaande uit verb.afd., reg.wr.patr. en sie.motor- rijders 1 „Begleit-Btl.", bestaande uit pantserafweercie. (12 stukken) en 6 stukken zw.inf.geschut 1 wr. bat. In M.W. nr. 3 verscheen van de hand van Oberlt. Sachsenheimer das Zusammenwirken der Schützenkompagnie mit den schweren Wafjen der Injanterie und der Artillerie, waarin S. betoogt, dat het vuurgevecht naast de 'beheersching van het eigen wapen, de samenwerking van alle inf.wapenen en die met de art. tot grondslag heeft. De „Schützenkompanie" brengt de beslissing, waarbij zij moet worden gesteund door de zw. inf.wapenen, de art. en gebeurlijk door vewn. en vlgn. ten einde de noodzakelijke nauwe samenwerking te verkrijgen, moet met onderstaande rekening worden gehouden a. regeling van de samenwerking in het bevel. b.- verbinding met de zw. inf.wapenen en met de art. en wel door 1. copn. zoo dicht mogelijk bij elkaar 2. berichtoffn., in het bijzonder bij het „Schwerpunktbataillon" 3. direct verband de ondercdtn. dienen zich ten aanzien van de wapenen, welke in hun vak zijn opgesteld, af te vragen welke wapenen geven vuursteun, wanneer en tot welk tijdstip en op welke plaats kan op vuursteun worden gerekend,

Indisch Militair Tijdschrift | 1939 | | pagina 95