973 waar moeten openingen in de eigen opstelling worden gelaten, terwijl de cdt. (c.q. de waarnemer) van de zw. wapenen, de art., op de hoogte moet zijn van voorste lijn inf., waarnemingsmogelijkheid der inf., bijzondere wenschen der inf., de wijze waarop de inf. de strijd zal voeren 4. bijzondere middelen zooals lichtseinen, vlaggen enz. als teekens voor plaats voorste lijn, vew.gevaar, verzoek om vuursteun e.d. c. Zelfstandig steunen. De verschillende afdeelingen moeten ervan door drongen zijn elkaar zonder bevel te steunen en de vuuruitwerking te verhoogen. Hiervoor is zelfstandig en besluitvaardig handelen noodig, alsmede een juiste beoordeeling van den gevechtstoestand. cl. Voortdurende waarneming van het gevechtsveld, mede noodig in ver band met ad. c. In R.d'Inf. van Juli '39 troffen wij een zeer lezenswaard artikel aan van de hand van commandant Henri La Porte, getiteld Une aviation d'infanterie est-elle desirable hetwelk blijkbaar is geïnspireerd door de eenigen tijd geleden in de vakliteratuur (in hoofdzaak in de R. de l'armée de l'air) gevoerde polemiek omtrent de vraag of de art. voor de uitoefening van den bewakings- en waarnemingsdienst eigen vlgn. behoeft, dan wel kan volstaan met hiertoe aan te wijzen vlgn. van de luchtmadht. S. acht het noodig, te onderzoeken „la position exacte de l'infanterie vis-a-vis de l'aviation de coopération", teneinde te kunnen nagaan of inderdaad de luchtmacht kan voldoen aan de „besoins nouveaux de l'armée de terre". In het hoofdstuk „les besoins de l'infanterie" merkt S. op, dat volgens het Fr. Inf.regl. „les missions de l'aviation qui intéressent l'infanterie d'ur.e facon particulière" omvatten la reconnaissance l'accompagnement au combat l'attaque d'objectifs au sol la couverture aérienne. !De verkenning heeft ten doel de eigen troepen in te lichten omtrent den toestand bij den vijand, in het bijzonder door middel van luchtfoto's. Tijdens de „begeleiding" moeten plaats en toestand van de eigen inf.- en vew.een- heden worden vastgesteld, de verbinding tusschen leiding en ondercdtn. (ook aanvragen, 'bevelen e.d.) worden onderhouden en inlichtingen kunnen worden gegeven over vij. opstln., werkzaamheid vij. vewn., anti-tank- geschut enz. De aanval op gronddoelen heeft in den regel ten doel het ingrij pen van vij. reserves te verhinderen, in het bijzonder vij. vewn. S. beoogt, dat door de opvoering van de snelheid van het vlg. en de ver hoogde vuuruitwerking van de ld.wapenen de vereischte waarneming, samen werking en rechtstreeksche steun zeer moeilijk zijn te volvoeren. Hij is van meening, dat verbetering hierin te verkrijgen is „soit en améliorant le rende ment des moyens actuels, soit en créant des moyens nouveaux". Het rendement is aanmerkelijk te verhoogen door een nauwere „liaison" tusschen infanterist en vlieger een vergaand gebruik van de „oogwaarneming" en van de „schuine foto" een nauwkeurige kennis van de zijde van de inf. van de technische mogelijkheden en nooden en behoeften van de „formations d'aviation de coopération". Indien men zou komen tot de invoering van een speciaal vlg. t.b.v. de inf., zou dit aan eenige bijzondere eischen moeten voldoen in staat stellen tot rustige waarneming en arbeid (opmaken van be richten, kaartstudie), derhalve geringe snelheid;

Indisch Militair Tijdschrift | 1939 | | pagina 96