976 1. Op doelen met een snelheid van 324 km/u en hoogte van 4,5 km zullen de richtinstrumenten der vuureenheden zonder/met gebruik van vooruit geschoven wgpn. niet gericht zijn aleer die doelen op een hor. afstand van 2700/6300 m zijn gekomen. 2. Normaal -dient per 3 vuureenheden (a 2 tot 4 stun., afhankelijk van de gewenschte vuurdichtheid) een gp. vooruitgeschoven wgpn. (1 centrale post en 2 zijposten) te zijn aangewezen, welke die vuureenheden waarschu wen en inlichten omtrent plaats en hocgte van waargenomen vlgn. 3. De afstand tot het te beschermen object dient te bedragen voor de vooruitgeschoven wgpn. 16 km de voorste lijn van zin. minstens 12,5 km de stun. 4 a 4,5 km. 4. Verbeteringen aan de instrumenten zullen worden geneutraliseerd door verbeteringen aan de vlgn. de conclusies 1 t/m 3 zullen derhalve in het algemeen geen wijzigingen ondergaan. 5. Conclusie 3 is weinig bemoedigend t.a.v. de lu.vdd. van vlootbases en havens. Het is dan ook dringend noodzakelijk, de hier aanwezige ongun stige factoren uit te schakelen met zin. en gs. op vaartuigen of in zee gebouwde ostln., sperballons, bevestigd aan vaartuigen, pieren e.d. en door wgpn. te plaatsen in vaartuigen, verhoogde ostln. en kabelballons, opge laten van de kustlijn, pieren, eilanden of vaartuigen. Over de vraag, of de Id.art. met de lustrkrn. dient te worden samen gevoegd is men het nog lang niet eens. M.W. 3 vestigt de aandacht op de meeningsuiting van een Fr. off., die deze vraag ontkennend beantwoordt. Materieel en schietopleiding hebben niets uitstaande met vlgn. doch alles met de art. S. noemt het motief voor samenvoeging, dat deze voor snellen en cp elkaar ingestelden afweer noodig is, onjuist. Ld.art. staat stil, vlgn. verplaatsen zich. De ld.art. ondersteunt de vlgn. zooals de mob. art. de inf. steunt, zooals het pags. de vewn. Om tot de gewenschte samenwerking te komen is het voldoende, gezamenlijk te oefenen. Men kent de D. oplossing, welke lijnrecht ingaat tegen vorenstaand pleidooi. De Fr. oplossing houdt het midden. De wet van ll-7-'38 zegt, dat het Min. van Luchtvaart „prépare Fimmédiate entrée en action de toutes les forces qui concourent a la defense aérienne du territoire contre les attaques aériennes et règle l'emploi de ces moyens -dans le cadre des lois organiques militaires". Het decreet van 7-9-'38 vult dit aan „Le soin de régler l'emploi des différents moyens actifs qui concourent a la defense de la -totalité du territoire incombe au commandement en chef des forces aériennes". Hieruit blijkt nog, dat men de vroeger veel aan te treffen verdeeling van het grondgebied in gevechtszone, kustgebieden en achterland terecht heeft los gelaten (R. des Questions de Défense Nationale nr. 6gnl. Poli-Marchetti, La défense aérienne du territoire). Kap. Lovell stelt in Anti-aircraft preparedness (C.A.J. II) de volgende organisatie voor. Per L. K. 1 reg. bestaande uit staf (cdt., adj., inl.off., off. b.m. de operatiën, id. vcor de diensten, mu.off., vb.off. en off. v. mat.) met stafbij., parkbij. en 3 batn. a. 1 zwaar bat. a stafbij. en 4 bijn., elk bestaande uit 4 X 3,8" en 4 X 20 mmb. 1 middelbaar bat. a stafbij. en 4 bijn. van 12 X 37 mmc. 1 licht bat. a stafbij. en 4 bijn. van 16 X 20 mm. In totaal derhalve 16 stukken van 3,8", 48 automaten van 37 en 80 van 20 mm. Per Div. 1 bat. a stafbij., 2 bijn. van 12 X 37 en 2 bijn. van 16 X 20 mm. In totaal 24 automaten van 37 en 32 van 20 mm. Omtrent het thans nog algemeen in gebruik zijnde materieel gs. van 7,5 cm, zin. van 1,50 m met luisterapparaat, automaten van 37-, en mitm. van 12,7 mm is S. van oordeel, dat het spoedig verouderd zal zijn. Hoewel de 7,5 ld. een uitstekende vuurmond zal blijven, is daarnaast reeds nu een machtiger wapen onontbeerlijk. In Duitschland heeft men het kal. van 8,8 cm gekozen het is zaak, zoo ver te gaan als bediening met handkracht toelaat. De winst ligt niet zoozeer in de uitwerking de toename is gering dan wel in de dracht. Ook de Vo moet in de toekomst worden opgevoerd tot 1200 a 1300 m/s-ec. De zwakste schakel in de keten vormen zl. luister-

Indisch Militair Tijdschrift | 1939 | | pagina 99