De tegenaanval werd nu als volgt opgezet a. eerste aanvalsdoel een lijn noord van Perthes, ter hoogte van de strook van de bataljonsreserves (zie streeplijn op de schets). deelnemende troepen 1) een peloton van 22 B. C. A. (bataillon chasseurs alpins) met taak uit ouvrage V (O. V.) door te dringen tot in de boyau B 2 tot de aangegeven lijn en vervolgens het verband op te nemen rechts met 158 R. I., links met het standhou dende „ilot de résistance" 2) 158 R. I., behoorende tot het nevenvak. Bij dit regiment was door het binnendringen van de Duitschers in de omgeving van Perthes, een open linkerflank ontstaan dientengevolge hadden de zich op den linkervleugel bevindende afdeelingen front naar het westen gemaakt en daar den Duitschen aanval afgegrendeld. 158 R. I. zou nu een tegenaanval uitvoeren naar het Bois des Bouleaux om te trachten in samenwerking met het peloton van 22 B. C. A. de door de Duitschers veroor zaakte deuk in het front weg te drukken. 3) De compagnie in regimentsreserve (5e cie. van het 31e B.C. P.), welke zich bevond in het ouvrage III ontving de opdracht, den cop. Rousillon te hernemen, vervolgens het con tact op te nemen met het „ilot de résistance" om op deze wijze, aanvallende door de boyau Duchet, het verband te herstellen tusschen de onderdeelen van het 31e B. C. P. De tegenaanvallen werden uitgevoerd op het door den Div. cdt. vastgestelde tijdstip en hadden succes om 15.45 werd het eerste aanvalsdoel bereikt. Hierbij werd krachtige steun ondervonden van de troepen uit het „ilot de résistance", die toen zij bemerkten, dat tot den tegenaanval werd over gegaan eveneens den aanval inzetten, waardoor de door gedrongen Duitsche troepen tusschen twee vuren kwamen te zitten. Nadat deze lijn was bereikt, werd de aanval voortgezet op het b. tweede aanvalsdoel, t.w. de loopgraven tusschen 158 R. I. en de naderingsloopgraaf Duchet. Wederom werd de tegenaanval uitgevoerd door alle zich in den sector bevindende troepen, die nu in onderlinge samen werking er in slaagden het oorspronkelijke front te 16.00 te herstellen. Het bovenstaande beschouwende komen de volgende feiten vast te liggen le allereerst werd gestreefd naar het stoppen van den Duit schen aanval door middel van infanterie-afsluitingsvuren, zoowel in front als ter afgrendeling van 's vijands zijwaart- sche uitbreiding 1014

Indisch Militair Tijdschrift | 1939 | | pagina 27