en uitte zijne waardeering over het feit, dat de vereeniging gedu rende den tijd van haar bestaan niet alleen hare groote waarde heeft getoond, doch ook dat deze waarde nog steeds toenemende is. De vergadering werd gevolgd door een gezamenlijken maaltijd, aan welken ook de Divisiecommandant met een aantal andere militaire gasten aanzat. Een belangrijke vergadering, welke opnieuw deed uitkomen hoe de Vereeniging van Reserve-Officieren vooral het doel na streeft verhooging van de weerkracht in het algemeen en van de geschiktheid van den reserve-officier voor zijn taak in het bijzonder. C. ORGAAN N.I.O.V. 1062 Het Juli-nummer opent met „De overgave van het commando over het Koninklijk Nederlandsch-Indische Leger." Onder den titel „Helden-serie" wordt de geschiedenis van Koetaradja van 24 Jan. 1874 tot 24 Jan. 1939 behandeld. „v. R." bespreekt in een slotartikel de vraag „Kan in de internationale politiek van Europa op de Sovjet-Unie worden gerekend", welke vraag thans in de practijk is beantwoord. W. J. Lucardie geeft beschouwingen over „Het verre Oosten in 1939 1 April 30 Juni". „Achter de schermen der censuur" is door „H" bewerkt naar een gelijk namige studie van den Amerikaanschen schrijver E. J. Young. Na „De eeuwfeesten van het Xe, Xle en Xlle Bataljon Infanterie" en „De Koloniale Reserve naar Aalsmeer" volgen „Belangrijke brieven" en de rubrieken „Van de Afdeelingen", „Veranderingen" en „Uit pers en periodiek". In het Augustus-nummer is het fraaie portret van de beide Prinsesjes met H. M. de Koningin en Prinses Armgard opgenomen. Onder den titel „Helden-serie" wordt de geschiedenis van Koetaradja verder behandeld. „H" besluit zijn artikel „Achter de schermen der censuur". Kap. Dr. J. M. Somer geeft een beschouwing over de waarde en bevoegd heden der N.I. Zelfbesturen aan de hand der nieuwe Zelfbestuursregelen. „P". brengt de bezetting van de Spratley-eilanden door Japan ter sprake. Onder dezelfde letter verschijnt het eerste artikel over „Het ontstaan en de verschijning van vechtwagens op het slagveld". Als vervolg op een artikel in het Mei-nummer behandelt „F" het actueele vraagstuk der grondstoffen. Ten slotte de rubrieken „Mededeelingen van het Hoofdbestuur", „Verande ringen" en „Uit pers en periodiek". In het September-nummer troffen wij achtereenvolgens aan een herdenking aan de slachtoffers van de „Willem van Ewijck" een bijdrage van „F" over „Het uitbreken van den Europeeschen Oorlog" „Helden-serie J. B. van Heutsz" door „D" „De verhouding tusschen het Britsche en Japan- sche Rijk in den loop der geschiedenis" door A. M. W. van Renesse het eerste gedeelte betreffende „De kalifaatskwestie in Nederlandsch-Indië" door J. R. Soesman het slot van „Het ontstaan en de verschijning van vechtwagens op het slagveld" door „P" een vervolgartikel van „F" over „Grondstoffen" „Drie weken oorlog" door „Vm" „De beëediging van de op 10 Augustus 1939 nieuw benoemde officieren van het K.N.I.L." door „Pg" „Mededeelingen van het Hoofdbestuur", „Veranderingen" en „Uit pers en periodiek". d. V.

Indisch Militair Tijdschrift | 1939 | | pagina 77