kanaal Seboneourt chavenne Hisonville. aan het westfront hadden gediend. Het bataljon zou aanvallen met twee voorcompagnieën (rechter voorcie. kap. Esquios, linker voor- cie. luit. Biarcl) en een compagnie links achter als bataljonsreserve (luit. Brouste). Dank zij een zeer zwaren mist gelukte het den Franschen het No Man's Land, dat een diepte had van 450 m, te overschrijden en de volkomen verraste Duitschers in hun loopgraven buiten gevecht te stellen. De linker voorcie. vorderde snel, week naar het zuiden af en kruiste echter zonder het te bemerken ten gevolge van den mist de aanvalsstrook van de compagnie Esquios. Toen de mist begon op te klaren bevond de linker voorcie. zich voor het steunpunt R (zie schets), dat beschermd was door een draad hindernis en krachtig door de Duitschers werd verdedigd. Luit. Biard wenschte dit steunpunt door omvatting te nemen en haalde daarom nog meer naar het zuiden uit en bereikte den noordrand van het dorp Grougis, zonder dat de in Grougis aanwezige Duitsche bezetting dit bemerkte. Hier aangekomen hoorde hij zwaar artil lerievuur uit de richting Marchavenne. De reservecompagnie Brouste had de bewegingen van de linker voorcie. gevolgd met de rechter voorcie. Esquioswas het verband volkomen ver broken. In den noordrand van Grougis aangekomen, wijzigde de cie.cdt. zijn aanvalsplan en besloot het steunpunt (R) geheel links te laten liggen en rechtstreeks aan te vallen op Marchavenne. Door de boomgaarden, noord van Grougis, bereikte de compagnie den weg naar Marchavenne en zette daarna de voorwaartsche beweging onder dekking van de langs dezen weg gelegen dijken 1122 500 o rooO

Indisch Militair Tijdschrift | 1939 | | pagina 34