LEGERKALENDER 1940 VAN HET KON. NED.-IND. LEGER. Wij ontvingen een exemplaar van bovenvermelden kalender, samengesteld door den Heer J. J. M. van Dam, leeraar bij het M.O. en uitgegeven door de firma Kolff. De samenstelling van dezen twee-wekelijkschen kalender, geïllustreerd met platen, welke betrekking hebben op de geschie denis van het Kon. Ned.-Ind. Leger (w.o. foto's van Verspyck, van Heutsz, Verbraak, Salawono en Gosenson) en bij eiken datum voorzien van een op dien dag te herdenken militaire gebeurtenis, zal door elk militair, zoowel officier als krorrio, op hoogen prijs worden gesteld. Het was niet eenvoudig voor eiken dag een feit in de krijgs geschiedenis van ons leger terug te vinden. Dat zulks niettemin is gelukt, bewijst de groote moeite, welke de samensteller zich heeft getroost, en doet zijn werk extra waardeeren. De prijs (f 1.90) stelt o.i. een ieder in staat tot aanschaffing van dezen fraaien militairen wandkalender over te gaan. iUl 1 opstellingsplaats vuurleidingstoestel 2 werkkamer 3 logies batterijcommandant 4 logies vuurleidingsgroep telefonisten ordonnans 5 motorkamer -f- logies motorist 6 opstellingsplaats luchtdoelmitrailleur -f- munitienissen 7 logies personeel sectie luchtdoelmitrailleurs 8 opstellingsplaats afstandmeter luchtdoelmitrailleurs 9 privaten en badkamers 10 keuken logies verplegingspersoneel 11 opstellingsplaats vuurmond 12 munitienissen 13 - logies stuksbediening 14 logies ondercommandant -f- telefonist -f- werklieden reserve personeel 15 munitiemagazijn (bomvrij) batterijgereedschappen. Fig. 20 is niet op schaal geteekend en vormt een schema waarvan in de practijk zal moeten worden afgeweken door terreinsomstandig heden en ten behoeve van de camouflage. (Slot).

Indisch Militair Tijdschrift | 1939 | | pagina 54