1168 Bij de legering („in camp") zijn vewn. voor de inf. van weinig nut. Zij zullen slechts bij uitzondering worden gebruikt voor nachtelijke patm. en voor het verdrijven van vij. scherpschutters. S. acht het ongewenscht vewn. te gebruiken als dekking voor convooien. Mocht zulks noodig zijn, dan dienen de volgende regels in acht te worden genomen. Wanneer ernstige weerstand is te verwachten, moeten 2 peln. op 50 voertuigen worden ingedeeld. Teneinde het geheele convooi te beschermen, moeten de vewn. van 1 pel. over het convooi worden verdeeld, terwijl ten minste 1 sie. optreedt als spits en 1 sie. als achterspits. Alvorens een défilé te passeeren, zal de spits in stelling komende achterspits wordt over het convooi verdeeld, terwijl dit bij voorkeur in gedeelten het défilé doortrekt. In dit geval zal de ingedeelde inf. optreden met de spits. De ondervinding leert, dat hoogere cdtn. dikwijls van vewn. gebruik maken om zelf verkenningen uit te voeren. Men bedenke hierbij, dat de vew. hier door een „dead tank" wordt, omdat de plaats van den mitr.schutter door den verkennenden off. wordt ingenomen. Voor dergelijke verkenningen moet derhalve een geheele sie. worden gebruikt. S. stelt als eindoordeel vast, dat wanneer het terrein zich voor het optre den van vewn. leent, door de toevoeging van vewn. aan de inf., de inf.cdt. de beschikking krijgt over een of meer gepantserde mitr.bijn., welke onkwets baar zijn voor het vij .vuur en een groote beweeglijkheid bezitten. Hiermede kan hij, bij stuiten op sterken weerstand, de voorwaartsche beweging van zijn macht doorzetten. Bij den terugtocht heeft hij een „buffer" tot zijn beschikking, waardoor 's vijands opmarsch kan worden gestuit en menige verrassing „the bane of speed in frontier operations" kan worden voorkomen. v. M.

Indisch Militair Tijdschrift | 1939 | | pagina 80