1185 te maken. b. Een goed ingezette en in breed front werkende vk.afd., hoofdzakelijk met betrekking tot vij. pantserkrachten, c. Zelfstandigheid en een groot aanpassingsvermogen voor de voorhoeden, d. De div.cdt. houdt het inzetten van de hoofdmacht aan zich hierbij gaat het niet zoo zeer om snelheid, doch veelmeer om een doelmatigen inzet van de moderne strijdmiddelen, zooals vlgn., vewn, pag. enz. Wij vestigen er de aandacht op, dat de practijk in Polen heeft aangetoond, dat de offensieve kracht van pantserverbanden niet moet worden onderschat en dat al zal een doelmatige inzet der wapenen ook noodig zijn veelal toch ook snelheid een belangrijke factor zal zijn. Pantserverbanden. Na op de groote moeilijkheden van den eigenlijken pantseraanval op een stelling te hebben gewezen, vermeldt M. W. Aug. nr. 7 onder nr. 147, dat pantserverbanden vooral succes zullen hebben in de vervolging. Het is een bekende zaak, dat zoowel in 1870 als in den wereldoorlog de aanvaller na een geslaagde doorbraak, veelal de kracht miste een krachtdadige ver volging in te zetten. Dat hier het inzetten van pantsertroepen, welke den vijand hardnekkig „bis zur letzten Kraft des Motors" vervolgen om den vij. den wil van den eigen cdt. op te leggen, ongekende gevolgen kan hebben, staat buiten twijfel. Ook is succes te verwachten tegen vk.eenheden, bij eigen en vij. tegenaanvallen en bijna altijd wanneer de vij. krachten in beweging zijn. Luchttroepen. Wederom geeft D. W. (Heft 29) hieromtrent e.e.a. uit de Russische lite ratuur. TakenVerstoring van het verkeer (spoorbanen en wegen) overrom peling en vernietiging van ver achter het front liggende staven vernieti ging van levensmiddelen- en munitiedepots aanval in den rug van den vij. Luchtinjanterie Wordt met transportvlgn. vervoerd. Bestaat uit de beste inf., voorzien van mitrn., lichte bommen, pag., tanks, paun. enz. Een goed landingsterrein is dus noodig. ValschermtroepenZijn afzonderlijke organenzorgen tevens voor het afwerpen van kanonnen, munitie enz. Tactische verbanden Werken nauw samen met de grondtroepen landen dicht achter de vij. liniebestaan uitsluitend uit valschermtroepen. Strategische verbanden Werken meer zelfstandig bestaan uit valscherm troepen met luchtinf. met hulpwapens opereeren veel verder achter 's vij. front. Uitvoering opdrachten Deze zijn zeer moeilijk en eischen een tijdige en tot in de kleinste bijzonderheden geregelde voorbereiding. Een voornaam punt is een juiste kennis van de voor de uitvoering der opdracht in aanmerking komende landingsplaatsen. Gerekend moet worden op lucht afweer en. kleine vij. verbanden grondtroepen, die snel kunnen worden aangetrokken, dan wel op weerstand van de bevolking. Om zoo goed mogelijk tegen deze weerstanden te kunnen optreden moet het geheele transport door jachtvliegtuig-verbanden worden beschermd, terwijl eerst valscherm troepen worden neergelaten om snel de landingsplaats te bezetten en daarna behulpzaam te zijn bij de landing der groote transportvlgn. Ook kan het bij een bezet landingsterrein noodig zijn den verdediger reeds uit de lucht te bestrijdenzulks kan het best geschieden met mitr.vuur en bommen succes is echter alleen tegenover een zwakken verdediger te verwachten. Ten einde eenig idee van de mogelijkheden m.b.t. het vervoer door de lucht te verkrijgen, volgt hierna de sterkte van een dergelijk det., althans volgens de R. gegevens. Het det. is samengesteld uit 4 afdn. Ie Afdeeling Stafvb.troepen (36 man, 3 motorzij spannen, 1 radio station met toebehooren) pioniersie. (24 man, 3 tractoren met aanhang wagens) een chemische sie. (18 man, 9 gasapparaten) een bedrijfsstoffen-

Indisch Militair Tijdschrift | 1939 | | pagina 97