1187 de tactische vkn. (nadering vij. colonnes, omtrekkingen enz.) en voor de vb. tusschen de verschillende Colonnes. 2. In het ontmoetingsgevecht hebben de vlgn. tot opdrachtluchtver- kenning verbinding deelnemen aan het gevecht. 3. In de verdediging zullen de luchtstrijdkrachten den aanvaller uit de lucht bestrijden, vooral op flanken en in den rug vkn. uitvoeren, de ver bindingen onderhouden. 4. Het gebruik van nevel mag bij den aanval niet tot een schema worden. Zoo zal bij een aanval met een beperkt doel het vernevelen achterwege blijvenbij een nadering over grooten afstand zal de verneveling slechts duren, tot de voorste rand van de vij. stelling is bereikt. 5. De commandovoering geschiedt door vlaggen (vooral tijdens den marsch) en door radio (tijdens het gevecht). Doelaanwijzing geschiedt het beste door het gebruik van lichtspoormunitie onder gunstige omstandig heden kan zulks met vlaggen geschieden. Met vewn. welke op grooten afstand optreden wordt het verband onderhouden door radio dan wel door vlgn. 6. Voor de gevechtsverkenning beschikt elk bat. vewn. over een sie., welke op 1000 a 1500 m vooruit wordt gezonden. De cdtn. dezer vewn. moeten goede kanonschutters zijn zonder zich iets van vij. mitrn. aan te trekken, besteden zij al hun aandacht aan vij. pag. 7. Bij tegenaanvallen gebruiken der R. de vewn. wel als een scort beweeg lijk pantsersteunpunt, dwz. aan de vewn. wordt een betrekkelijk kleine bewegingsruimte toegewezen, waarin zij tegen zicht gedekt worden opge steld bij het losbreken van den tegenaanval openen zij uit deze gedekte vuurstelling stilstaande het vuur op den vij. Regel zal echter zijn, dat de vewn. als een gesloten gepantserde stootgroep worden ingezet. 8. Een voornaam punt is de gezagsverhouding bij een tegenaanval. Worden de vewn. onder bevel gesteld van den cdt. van de inf., die den tegenaanval volvoert, dan bevordert zulks de samenwerking (gemakkelijke verbinding en daardoor goede uitwisseling van gedachten). Een nadeel is echter, dat de div.cdt. een belangrijk deel van zijn kracht vroegtijdig uit handen geeft. Een wijziging van den toestand kan de div.cdt. er toe noodzaken, op een oogenblik dat de inf. reeds geheel is ingesteld op uitvoering van den tegenaanval in samenwerking met de vewn., deze vewn. aan dat onder deel te onttrekken en van een geheel andere opdracht te voorzien. Men vindt het daarom wenschehjk bedeelde vewn. onder co. van den div.cdt. te houden, doch daarbij de volgende maatregelen te treffen a. de gereedstelling voor de vewn. zal nabij den voorsten rand van de gereedstelling van het reg. inf., dat den tegenaanval zal uitvoeren, zijn gelegen b. de vew.cdt. zal zich bij (of in de nabijheid van) den reg.cdt. ophouden en in voortdurende verbinding met hem blijven c. de vew.cdt. moet steeds aan alle verkenningen, door den reg.cdt. gehouden, deelnemen, om nauwkeurig van alle mogelijkheden op de hoogte te zijn. Het is van belang, dat ook de vew.sie.cdtn. volledig van de vkn. op de hoogte zijn. Na de gehouden verkenningen wordt, i.v.m. de mogelijk heden, welke het terrein voor vij. vewn. biedt, een pantserafweerplan ont worpen. dV. Infanterie. Organisatie. In B. B. S. M. van Juli '39 wordt een art. uit niet vermelde It. bron verslagen, handelende over de organisatie van de moderne inf.div., waarin S. tot de volgende gevolgtrekkingen komt Het reg. inf. moet bestaan uit 3 bat. (4 batn. in geval de div. slechts 2 regn. telt)

Indisch Militair Tijdschrift | 1939 | | pagina 99