Vrtikel VERKORTE INHOUD De bepaling geldt t. a. v. onzijdig(e) Ha Ree Terr. Wa Grond Rechts vens den wateren teren gebied gebied Verbod aan oorlogvoerenden van handelingen strij dig met de neutraliteit der onzijdigen in Verbod aan oorlogvoerenden van vijandelijke han delingen in Plicht der neutralen te dwingen tot vrijlating van prijzen, vermeesterd in Plicht der oorlogvoerenden deze prijzen op verzoek der neutralen vrij te laten indien zij zich bevinden buiten Verbod aan oorlogvoerenden van instelling prijs- gerecht in/op Verbod van inrichting van bases v. vlootoperatiën in Verbod aan neutralen van overdracht door hen aan oorlogvoerenden van oorlogsmaterieel en materiaal Geen verplichting tot beletten door neutralen van uit- of doorvoer van oorlogsmaterieel of materiaal Plicht der neutralen tot verhindering van uitrusting of bewapening van bepaalde vaartuigen binnen en van vertrek van zekere vaartuigen uit Gelijke toepassing op beide partijen van de bepa lingen inzake toelating tot Bevoegdheid tot weigering van de toelating van bepaalde vaartuigen tot Onzijdigheid loopt geen gevaar door eenvoudige doorvaart der Toestaan van het gebruik van onzijdige gediplo meerde loodsen Bij gebreke van bepalingen van nationale wetgeving geldt behoudens in het verdrag voorziene bijzon dere gevallen, de 24 uursregel voor verblijf in Vertrek binnen 24 uur of den door de plaatselijke wet voorgeschreven termijn van oorlogsschepen van oorlogvoerenden, die zich bij het uitbreken van den oorlog bevinden in Slechts averij of gesteldheid der zee kan den wet- telijken duur rekken van het verblijf in Oorlogsschepen, uitsluitend gebezigd voor een gods dienstige, wetenschappelijke of menschlievende zen ding vallen niet onder de regelen op beperking van het verblijf in Bij gebreke van bepalingen van nationale wetgeving van eiken oorlogvoerende te zelfder tijd in max. 3 oorlogsschepen in eenige Regeling v/h vertrek van oorlogsschepen van beide oorlogvoerenden die zich gelijktijdig bevinden in Herstel van averij in Geen vernieuwing of vergrooting van krijgsvoor raad of bewapening of voltalligmaking der beman ning in Begrenzing van de voorziening van levensmiddelen en brandstof in Eerst na 3 maanden opnieuw voorziening van brand stof toegestaan in Prijzen kunnen slechts wegens onzeewaardigheid, slechte gesteldheid der zee en gebrek aan brandstof of levensmiddelen worden binnengebracht in Onder andere omstandigheden binnengebrachte prijzen moet de onzijdig Mogendheid vrijlaten In afwachting van de beslissing van het prijsgerecht onder sequestratie (in bewaring) te laten prijzen kunnen worden toegelaten in Gedragslijn t.a.v. oorlogsschepen van oorlogvoe renden die ondanks kennisgeving der neutralen niet vertrekken uit Plicht der neutralen, toezicht uit te oefenen oni schending der voorgaande bepalingen te beletten in 9(1) 9(2) 9(1) 9(2) 2 3(1) 12 13 14(1) 14(2) 15 16 17 18 19 20 21 23 24 25 12 13 14(2) 15 16 17 18 19 23 25 9(1) 10 12 13 18 14(2) 3(2) 25

Indisch Militair Tijdschrift | 1940 | | pagina 12