Bijzondere bepalingen m.b.t. de middelen. de middelen waarover zij beschikt Bijzondere uitleggingen, voorbehouden a.a. De cursief gedrukte Staten hebben het verdrag niet gera tificeerd (Spanje zelfs niet geteekend) voor hen is hs niet bindend geworden. Beo. blz. 142 geeft een opsommin van de Staten waarvoor het verdrag bindend is hieri dient Polen te worden opgenomen en achter Duitschlan te worden toegevoegd „(onder voorbehoud t.a.v. de art 11, 12, 13 en 20)". Ver. Staten. De neutrale is verplicht dat verzoek te doei Duitschland, Frankrijk en Rusland, Ver. Staten, Grooi Britannië, Japan, Brazillië en Spanje oorlogsscht pen van oorlogvoerenden mogen in neutrale watere hun uitrusting wel/niet aanvullen uit hulpschepe van him vloot. de middelen waarover zij beschikt Turkije voorbehouden, dat de bepaling niet geldt t.a.' Bosporus en Dardanellen. Duitschland voorbehouden. Duitschland, Dominicaansche Republiek, Perzië en Siam voorbehouden de duur van het oponthoud is onbe perkt zoolang de neutrale Staat deze niet krachter zijn souvereiniteit door wettelijke bepalinge beperkt. Duitschland voorbehouden. Slechts China, Groot-Britannië, Japan, Portugal en Span; stemden tegen de beslissing, dat deze duur mee wordt verlengd indien zij niet toereikend is vot aanvulling van de uitrusting (art. 19)de Ver. State onthielden zich van stemming. China voorbehouden. Groot-Britannië, Japan Perzië en Siam voorbehouder China v.w.b. 3de zinsnede. Duitschlandvoorbehouden. Ver. Staten, Groo Britannië, Japan, Italië en Spanje stemden m nadruk vóór deze bepaling. Perzië voorbehouden. Ver. Staten, Groot-Britannië, Japan en Siam voorb houden. binnen het bereik der middelen waar over zij beschikken. De artikelen 8, 18 en 25 bevatten resp. den lsten, 2en en 3( der drie regels van Washington" (1871). Zie Frangois blz. 54E van Oordt, blz. 89 Oppenheim, 335 Vanselow, blz. 44 Somlo-Walz, blz. 213 Fauchille, 1467 von Verdrosz, blz. 31

Indisch Militair Tijdschrift | 1940 | | pagina 13