2. ZEVENTIG JAAR I.M.T. door J. H. COX, Reserve Kolonel-tit. der Infanterie. Het „Militair Tijdschrift" verscheen voor het eerst in Januari 1870 onder redactie van den toenmaligen Eerste-Luitenant der Genie E. B. Kielstra. Het werd uitgegeven door Bruining en Wyt te Batavia. Medio 1877 ging de uitgave over in handen van de Firma G. Kolff Co. te Batavia, terwijl de eerste redacteur als zoodanig aftrad en werd opgevolgd door Eerste-Luitenant der Infanterie W. C. Nieuwenhuyzen. De naam van het tijdschrift werd gewijzigd in „Indisch Militair Tijdschrift". In 1920 gaf de firma G. Kolff Co. den wensch te kennen om de uitgifte te staken. De daardoor ontstane moeilijkheid werd opgelost in dien zin, dat de Indische Krijgskundige Vereeniging de uitgave met ingang van 1 Januari 1921 overnam, waarmede dus de huidige toestand werd ingeluid. Het tijdschrift wordt sedert gedrukt bij de N.V. Boekhandel en Drukkerij Visser Co. te Bandoeng. Met deze weinige regels is de geschiedenis van het I.M.T. in grove trekken aangegeven, maar zoo ooit dan is het thans wel zaak om tusschen de regels door te lezen en te onderkennen, dat perio den van voor- en tegenspoed den levensloop van het I.M.T. hebben vergezeld. Met groote dankbaarheid mogen wij vaststellen, dat thans het tijdschrift op een krachtige, gezonde, basis berust. De 70-jarige, dien wij voor ons zien, verheugt zich in een uitstekenden toestandvan ouderdomskwalen is geen spoor aanwezig. Jubilea van fracties van 25 jaar behoeven bij een zoo langdurig bestaan als dat van het I.M.T. niet met nadruk naar voren te worden gebrachtwij meenden daarom te mogen volstaan met even de aandacht van de talrijke lezers van het tijdschrift te vra gen voor het voorblad, dat voor 1940 de aanduiding 71ste jaargang draagt, als een bewijs derhalve, dat dit jaar staat in het teeken van den 70sten verjaardag. Wij zouden te kort schieten, indien wij hieronder niet de lijst zouden laten volgen van de redacteuren van het tijdschrift sedert den 'dag van eerste verschijning. 3

Indisch Militair Tijdschrift | 1940 | | pagina 5