65 DE TWEEDE OPDRACHT VOOR DE LUCHTMACHT. Daarna konden de Duitsche luchtstrijdkrachten, welke de hegemonie in de lucht hadden verworven, zich bepalen tot haar eigenlijke oorlogstaak. Reeds op 4 September voerden de Duitsche escadrilles aanvallen op spoor- en verkeerswegen uit. Het spreekt vanzelf, dat bij de aanvallen, gericht tegen stations, ook de in de buurt gelegen steden en dorpen hun deel kregen. Behalve de voor de verpleging van de strijdende Poolsche troepen en voor strategische bewe gingen belangrijke verkeerspunten (straatwegen, spoorwegen, stations, brug gen) vielen de Duitsche luchtstrijdkrachten ook de op den grond strijdende Poolsche troepen aan. Zij verlengden als het ware het vuur van de eigen artillerie en droegen niet weinig bij om de doorbraakpogingen van de bij Kutno en Radom ingesloten Poolsche divisies te verijdelen. Op 11 en 12 September werden de laatste resten van de Poolsche grondorganisatie, welke nog aan vernietiging waren ontkomen, de in het Zuid-Oosten van Polen gelegen vliegvelden Deblin, Grodek, Lemberg en Luck geheel en al onbruikbaar gemaakt. Op 17 September was de luchtoorlog in Polen practisch ten einde. TYPE DER GEBRUIKTE VLIEGTUIGEN. Een belangrijk aandeel in den strijd in de lucht namen de Stuka's van de Duitschers, de Sturzkampf-Flugzeuge, waartoe de eenmotorige Junkers Ju 87 K gerekend moeten worden. Uit deze vliegtuigen werden bommen van 500 of 250 kg geslingerd, gericht tegen stations, bruggen enz. Op 11 September werden vliegtuigen van dit type ook ingezet tegen Warschau, waar zij vooral het oostelijke deel van de stad zeer hevig hebben geteisterd. Verder werd het zware twee-motorige jachtvliegtuig van het type Messer- schmidt 110 in den luchtoorlog gebruikt. Dit vliegtuigtype, waaromtrent bijzonderheden geheim worden gehouden, heeft een zeer sterke aanvals- bewapening, nml. een snelvuurkanon en vier machinegeweren van groot kaliber. Daar dit type uiterlijk sterk op een licht bomvliegtuig gelijkt, werd deze gevaarlijke tegenstander door zijn slachtoffers niet op het juiste oogen- blik herkend, hetgeen de taak van dezen „Zerstörer" aanzienlijk verlichtte.

Indisch Militair Tijdschrift | 1940 | | pagina 67