9. NIEUWS VAN HET DEPARTEMENT VAN OORLOG. ARTILLERIE. Luchtdoelartillerie. De in het voorjaar 1939 toegenomen politieke spanningen in Europa en de daaruit voortgevloeide oorlog zijn niet geheel zonder invloed gebleven op de uitzending van materieel. Zoo is v.w.b. de luchtdoelartillerie eenige vertraging opgetreden in de uitzending van geschut voor de verdediging van objecten en van het veld leger. Niettemin zal de luchtafweer van de daarvoor in aanmerking komende defensie-objecten in de buitengewesten binnenkort worden versterkt. Hoewel de personeelsvoorziening van dit wapenonderdeel aan merkelijk is verbeterd, zal zij voor de naaste toekomst nog veel aandacht vereischen in het bijzonder geldt dit voor de voorzie ning in kader van alle rangen. Van de bij de bataljons luchtdoelartillerie ingedeelde officieren en het hooger kader zal een maximum arbeidsprestatie moeten worden gevergd om de paraatheid van dit wapenonderdeel te ver sterken. Kustartïllerie. De eertijds geprojecteerde maatregelen ter versterking van de kustverdediging van de defensie-objecten op Java en in de buiten gewesten hebben practisch hun beslag gekregen. Op Java zal de organisatie van de kunstverdediging nog uit breiding ondergaan. Binnenkort zal daarmede een aanvang worden gemaakt, voorloopige maatregelen zijn reeds genomen. Met de verbetering van het bestaande vuurleidingsysteem wordt gestadig voortgegaan. Mobiele Artillerie. Het ligt in het voornemen, de mobiele artillerie belangrijk uit te breiden de uitvoeringsmaatregelen zijn in voorbereiding. In algemeenen zin ligt het in de bedoeling, het aantal afdeelingen waaruit de vredesorganisatie thans bestaat, te handhaven, doch hieruit bij mobilisatie een grooter aantal afdeelingen te vormen. 66

Indisch Militair Tijdschrift | 1940 | | pagina 68