70 de garnizoensinfanterie, de subsistentenkaders en de depotbataljons Tot de veldinfanterie behooren o.m. een bepaald aantal regimentsstaven, een bepaald aantal bataljonsstaven, een bepaald aantal fuseliercompagnieën, een bepaald aantal mitrailleurcompagnieën, een bepaald aantal staven van marechausseebataljons, een bepaald aantal marechausseecompagnieën, een bepaald aantal compagnieën pantserafweergeschut. (Bij elk regiment is een afdeeling pantser- en luchtafweer inge deeld) De vechtwagens bestaan uit een bepaald aantal compagnieën en het vechtwagendepot. Een zeker aantal cien. vormt een bataljon. Er zijn drie depotbataljons, te zamen bestaande uit drie staven, zes recrutencompagnieën (waarvan een bestemd voor de oplei ding van de militie) en een subsistentencompagnie. C. Tot de artillerietroepen behooren de mobiele artillerie, de kustartillerie, de luchtdoelartillerie en twee treindetachementen. Tot de kustartillerie behooren een bepaald aantal bataljonsstaven, een bepaald aantal compagnieën, een depotcompagnie (waarbij de kaderschool) een detachement. Tot de luchtdoelartillerie behooren een bepaald aantal bataljcnsstaven, een bepaald aantal compagnieën, een depotcompagnie (waarbij de kaderschool), een subsistenten compagnie, een bepaald aantal detachementen. D. Tot het wapen der genie behooren de staf van het wapen, bestaande uit het hoofdkantoor, de genietroepen, de automobieldienst, de dienst van het materieel der genie en de bouwdienst. Tot de genietroepen behooren een bepaald aantal bataljons genietroepen en het korps monteurs. Een bataljon genietroepen bestaat uit een staf, een pioniercompagnie, een verbindingscompagnie en een verlichtingscompagnie.

Indisch Militair Tijdschrift | 1940 | | pagina 72