201 te gebruiken in combinatie met zeer wendbare. Elke jachtvlieger moet bedreven zijn in het goed schieten in elke willekeurige positie, zelfs op den rug vliegend. Moderne jachtvliegtuigen hebben een groote landingssnelheid, waardoor niet elk landingsterrein bruikbaar is. Het aantal beschadigingen en breuken door slechte landingsbanen was zeer aanzienlijk. Nachtvluchten speelden een zeer ondergeschikte rol. De hoogste eischen worden aan het personeel gesteld in moreel en physiek opzicht. Organisatie Duitsche luchtmacht (R.A.A. Juli-Aug. 1939). Het artikel bevat verschillende gegevens, welke reeds eerder beknopt in dit overzicht werden vermeld. Daarnaast worden nog allerlei bijzonderheden en beschouwingen gegeven, welke de kennisneming waard zijn. S. wijst erop, dat de territoriale inideeling van de 4 Luftflotten, waaruit de D. luchtmacht bestaat, een duidelijk „dispositif de guerre" vormt, n.l.Flotte nr. 1 maakt front naar Polen Flotte nr. 2 is over de grenzen van Nederland en België op Engeland georiënteerd Flotte nr. 3 is gericht naar Frankrijk en Zwitserland Flotte nr. 4 eindelijk keert zich tegen de Zuid-Oostelijke staten (Balkan)Voorts wordt er op gewezen, dat de luchtvloten volkomen auto noom zijn voorzien van alle hulpdiensten in organiek verband eigen trans portvliegtuigen, enz. De gronddiensten zijn geheel los van de vliegtuigeen heden, zoodat de commandanten van de groepen en afdeelingen zich geheel en uitsluitend aan het luchtwerk kunnen wijden. Bombers and Fighters (Fighting Forces, Aug. 1939). De bekende schrijver J. M. Spaight beschouwt opnieuw dit brandende vraagstuk. Hij is van meening, dat de dreiging van den bomaanval op Engeland belangrijk kan worden verminderd door opvoering van de jacht- eenheden. Dus is het parool bouw jagers. Er is geen reden waarom thans niet evengoed 3000 vlgn. per maand zouden kunnen worden gebouwd als in 1918. „We moeten doorgaan met het bouwen van bwrs., maar we moeten eveneens in staat zijn meer aandacht aan de productie van jagers te besteden. Er is geen enkele reden waarom wij niet de sterkste macht aan jagers ter wereld zouden kunnen hebben en de beste tevens. En als we deze hebben zal Engeland eens te meer een eiland zijn." Methode voor het schatten der krachtsverhoudingen bij onderscheidene luchtwapens (D.L.L., Aug. 1939). Het stellen van de totaal-getallen tegenover elkander zegt heel weinig. Ook een verdeeling in vliegtuigtypen is nog ver onvolledig. Verschil in snelheid, actieradius, nuttigen last, enz. enz. moet eveneens in rekening worden gebracht. Het volgende schema wordt gegeven 1. het totaal aantal vliegtuigen 2. aantal vlgn. van de oorlogseenheden 3. aantal moderne gevechtsvlgn. 4. het totale laadvermogen der oorlogseenheden aan bommen 5. aantal jachtvlgn. a) de snelle, b) de wendbare 6. een vergelijking van de eigenschappen der jagers 7. aantal verk.vlgn. en hunne performance 8. stand van de moderniseering van het geheel 9. diepte van de zone der tactische verrassing (deze wordt bepaald door de vliegsnelheid op oorlogshoogte van den vijand, vermenigvuldigd met den tijd, welken de eigen afweer (melding start- en klimtijd) noodig heeft om de eigen jagers op die hoogte te brengen) 10. de legeringscoëfficient (dit is het getal, aangevende het aantal beschikbare landingsterreinen per afdeeling (10 a 15) vlgn. Op één landingsterrein mag hoogstens één afd. (10 a 15 vlgn.) worden gelegerd, terwijl die afd. dan nog over enkele reserve (schuil-) terreinen moet kunnen beschikken om na ontdekking van plaats te kunnen verwisselen).

Indisch Militair Tijdschrift | 1940 | | pagina 101