De vervolging. Technisch vertoont de vervolging veel overeenkomst met den naderingsmarsch. De terugtrekkende troepen toch trachten samen te trekken op wegen en paden onder bescherming van een achter hoede, welke aan de toegangswegen zich plaatselijk ter verdedi ging inricht, dan wel over de volle breedte van het front een scherm vormt. De al dadelijk voor de vervolging ingezette troepen rukken evenals de frontgroep bij den naderingsmarsch in een breed front op met het doel de terugtrekkende troepen te besto ken, hen te dwingen opnieuw het gevecht aan te gaan, hen van hun terugtochtsweg af te snijden. Ter bereiking van dit doel moeten plaatselijke weerstanden werden opgeruimd of door een manoeu vre worden veronzijdigd een aaneengesloten vuurscherm moet echter doorbroken worden. Het innemen van een breed front, het manoeuvreeren tegen plaatselijke weerstanden, het bezetten van punten in den rug van den tegenstander, het vervangen van zwaar vermoeide eenheden, vereischen wederom een groepeering van eenheden in de breedte en in de diepte. Bij een bataljon, aangewezen om de vervolging uit te voeren, doet zich weer de behoefte gevoelen aan een tijde lijke uitbreiding van het aantal fuseliereenheden. Hoewel de inzet van het aantal fuseliereenheden in voorste lijn mede voor een belangrijk deel bepaald wordt door het wegen- en padenstelsel, zal het in algemeenen zin gewenscht zijn in een zoo breed mogelijk front op te rukken. De bestaande organisatie van het bataljon legt dit streven ernstige beperkingen op In het voorgaande hebben wij gemeend eenige consequenties van de nieuwe organisatie der veldbataljons t.a.v. den inzet en het gebruik van de fuseliereenheden in den aanval te moeten belichten. Behalve door haar vuur werkt de infanterie op den vijand in door de elementen beweging en stootkracht. Laatstgenoemde elementen zetelen in de fuseliereenhedenzij vervullen bij een heden, welke bij den aanval een specifieke functie hebben, een belangrijke rolde frontgroep in den naderingsmarsch, het eerste echelon bij de vervolging, beide behooren bij de uitvoering hunner taak te beschikken over een groot aantal manoeuvre-eenheden om het element beweging tot zijn recht te doen komen. Gevechts eenheden welke de beslissende actie voeren, hetzij als doorbre king, overvleugeling of omvatting, behooren te beschikken over een groote reserve aan stootkracht om den aanval met kracht en over groote diepte te kunnen voortzetten. Onze drie-indeeling bij het regiment, het bataljon en de com pagnie leidt tot een min of meer schematischen inzet van twee onderdeelen voor, één achter. Bij het innemen van breede fronten 136

Indisch Militair Tijdschrift | 1940 | | pagina 34