het Nederlandsche tankschip „Mamura" liepen op een mijn en werden ernstig beschadigd. In Ned.-Indië werd de geregelde aflossing van buitengewoon onder de wapenen zijnde militieplichtigen voortgezet. De oproep van landstormplichtigen werd voorloopig gestaakt. De uitvoering van eenige bestellingen van materieel ondervond vertraging. Overigens hadden de verhooging van de materieele uitrusting en de voorraadvorming geregeld voortgang. Op 25 Januari hield de Staatsmobilisatieraad zijn jaarverga dering o.m. ter vaststelling van het werkprogramma voor 1940. Hoewel uiteraard op dit terrein nog veel dient te worden geor ganiseerd en geregeld is reeds zeer veel van direct practisch nut tot stand gekomen dank zij de groote voortvarendheid waarmee het regelende orgaan (de raad) en de uitvoerende instanties (de departementen van alg. bestuur) hun taak vervullen. De militaire luchtvaartordonnantie 1940 (ond. 85) en de inkwar tiering sordonnantie 1940 (ond. 87) zie I.M.T. 1939 nr. 12 blz. 1181 werden na uitvoerige discussie in den Volksraad en na wijziging aangenomen en vastgesteld. In evenvermeld college kwam in behandeling een ordonnantie betreffende de keuring en registratie van paarden. Bij Gouv.besluit van 8 Jan. 1940 nr. 16 werd bepaald, dat de reserve- en dienstplichtigen der Zeemacht, behoorende tot de Juliploeg '38, alsmede de vóór 31 Dec. '39 bij de zeemacht voor herhalingsoefeningen in werkelijken dienst opgekomen en daarbij nog vertoevende reserve- en dienstplichtigen voor zooveel noodig buitengewoon in werkelijken dienst zullen worden aangehouden. 167

Indisch Militair Tijdschrift | 1940 | | pagina 67