184 13. UIT DE VAKTIJDSCHRIFTEN. Tactiek. Pantsereenheden. In „Der Panzertruppe" nr. 9 wijst kap. Sauvant op het verschil tusschen de pantserorganisaties in de verschillende legers. Een „division légere méca- nique" is het voorbeeld van een moderne cav.div. met 100 „Panzerspah- wagen" en 70 „Panzerkampfwagen" benevens 4 gemot. batn. „dragons portés" vormt deze div. een orgaan, dat bij uitstek geschikt is voor verkenningen. In de Russ. gemot.-gemech. brigade (40 vk.vewn. 200 vewn.) en de Eng. snelle div. (330 vewn.) is meer de nadruk gelegd op het gebruik van vewn. „en masse". Na op duidelijke wijze het bekende onderscheid tusschen de Fr. en Eng. opvattingen betreffende het gebruik van vewn. te hebben uiteengezet en daaraan de conclusie te hebben verbonden, dat de D. inzichten op vele punten overeenstemmen met die in Engeland, gaat S. over tot de Russ. opvat tingen. Aldaar heeft men organiek per inf.div. 4 pantserbatn. ingedeeld, welke dienen voor nauwe samenwerking met de inf. een gedeelte dezer vewn. blijft als het ware aan de inf. vast zitten, terwijl een ander gedeelte zich vrijer beweegt. Bij den aanval worden zij meestal eie. of sie.gewijze aan de inf.onderdeelen toegevoegd in de verdediging blijven de batn. vereenigd voor den tegenaanval. Aan de inf.div. kan door den hoogeren cdt. nog een afd. zwaardere vewn. worden toegevoegd, welke dan tot opdracht krijgt, diep in de vij. opstelling door te dringen. Bovendien heeft men pantserverbanden voor zelfstandige opdrachten. We zien dus een ruime indeeling en zulks komt ook in het tactisch gebruik tot uiting. Terwijl men in Fr. weinig verwachtingen heeft van het gebruik van vewn. bij het ontmoetingsgevecht omdat dan als regel in onbekend terrein moet worden opgetreden, schrijven de Russ. voorschriften de ver sterking van de voorhoede door pantserverbanden voor. Beschikt men over veel vewn. dan is het volgens de Russ. voorschriften de hoofdtaak van de art. om het vij. verdedigingsstelsel in elkaar te doen stortenheeft men niet voldoende vewn. dan is de rechtstreeksche steun van de aanvallende inf. de voornaamste taak van de art. Aan de samenwerking tusschen art.en de diep binnendringende vewn. wordt veel waarde toegekend zonder goeden art.steun mag geen pantser- aanval plaats vinden. Zoowel bij frontale als flankaanvallen eischt men per 3 a 400 m één afd. Aanbevolen wordt de art.voorbereiding bij nacht en den pantseraanval bij dag-aanbreken te doen plaats vinden. De begeleidende vewn. worden eveneens door een gedeelte der art. gesteund, benevens door enkele daarvoor speciaal aangewezen stukken van de regiments- en bataljonsartillerie. Infanterie en vewn. Kap. Delay is in R.M.S. van Sept. '39 van meening, dat bij de individueele opleiding van den man voor het gevecht, veel plaats moet worden ingeruimd voor het geschikt maken van den man zoowel uit moreel als uit tech nisch oogpunt voor de eerste ontmoeting met vij. vewn. Het geweer en de handgranaat zullen hem niet veel diensten kunnen bewijzen. Hij zal hoofdzakelijk zijn beveiliging in een goed gebruik van het terrein moeten zoeken evenals het dekking zoeken tegen mitr.- en art.- vuur en tegen vlgn., moet hem worden geleerd, hoe zich te dekken tegen vewn., bijv. in bosschen, moerassen, achter een waterloop enz. Hij moet

Indisch Militair Tijdschrift | 1940 | | pagina 84