186 succes. Tegen laagvliegende vlgn., welke een aanval op verzamelde troepen eenheden uitvoeren, is de wapenwerking van zeer groot belang in gevechts formatie dus verspreid zijnde behoeven de inf.wapens zich echter niet van hun normale taak te laten afleiden. Een eerste vereischte is echter een goede bewakings- en waarschuwingsdienst. Omtrent de uitwerking der verschillende inf.wapens vermeldt S. het vol gende Geweer. Het enkele geweer heeft niet veel uitwerking door de geringe vuursnelheid, maar een groot aantal wapens kan een dichten projectielen regen om het doel brengen. Geweer mitr. Dit wapen voldoet het best aan de te stellen eischensnel in stelling brengen is mogelijktalrijke wapens zijn beschikbaargroote vuursnelheid. Het gebruik van een stevig voetstuk verdient echter aan beveling. Mitrailleur. Hiermede zijn betere resultaten te verwachten, doch het in stelling brengen duurt dikwijls te lang. S. wijst nog op het gevaar, dat voor de eigen troepen aan het vuren op vlgn. is verbonden en betwijfelt of men in oogenblikken van gevaar de veiligheids regels zal toepassen. Ten slotte geeft S. nog de naar onze meening behartenswaardige wenken o. Het organiseeren van een goeden waarnemings- en waarschuwings dienst bij alle oefeningen, zonder dat het noodig is altijd vlgn. te laten optreden, en zorg dragen dat iedereen van deze aangelegenheid volkomen op de hoogte is. b. Alle troepen wennen aan het contact met vlgn., welke een a.i.s. uitvoe ren en de normale reflex-beweging nl. het ter plaatse dekking zoeken bestrijden, daar anders geen enkel wapen in werking wordt gebracht. c. Bij alle onderdeelen moet als reflexbeweging het max. aantal wapens in werking worden gebracht, waarbij echter een krachtige vuurdiscipline moet worden gehandhaafd. De inf. is niet weerloos tegen vlgn., maar de beveiliging zal niet verzekerd zijn wanneer men geen vertrouwen in de uitwerking van de wapens heeft. Verdediging tegen „luchttroepen". In de R d'Inf. van Sept. brengt de mj. B. de karakteristieke eigenschappen van de „luchttroepen" nog eens naar voren en behandelt aan de hand daarvan de voor deze troepen weggelegde taken. Hij wijst er op dat al neemt men dan ook al kanonnen van 50 en 80 mm mede de uitrusting toch altijd vrij beperkt is, zoodat dit nieuwe wapen zich slechts voor kortstondige, ver rassende opdrachten leent. S. acht het bijv. niet uitgesloten, dat een landende troepenmacht haar eerste echelon op deze wijze verrassend aan land zal brengen, om de landing der overige troepen te vergemakkelijken. In het raam der luchttroepen, spelen de valschermtroepen de rol van voorhoede, terwijl de luchtinfanterie als de eigenlijke hoofdmacht optreedt. Deze hoofdmacht moet haar opdracht nauwkeurig voorbereiden, met verrassing en snelheid uitvoeren en worden beveiligd door vlgn., zoowel tijdens het transport als tijdens de eigenlijke actie. De verdedigingsmaatregelen moeten uiteraard worden afgeleid uit de wijze, waarop de luchttroepen optreden. Deze maatregelen moeten dus zijn gericht tegen het optreden in de lucht (het transport) en op den grond (de eigenlijke actie). Tusschen beide soorten verdedigingsmaatregelen moet een nauw ver band bestaan, terwijl een plotseling en snel in werking brengen mogelijk moet zijn, waartoe een waarschuwingsdienst moet worden ingericht, die bericht zendt wanneer vij. vlgn. een bepaalde lijn overschrijden. Om overal tijdig te kunnen optreden, is decentralisatie van de verdedigingsorganen nood zakelijk (territoriale verdediging). De verdediging in de lucht kan worden uitgevoerd door jachtvlgn. en ld.art. een directe (telefonische en radiografische) verbinding tusschen deze organen en den waarnemings- en waarschuwingsdienst is noodzakelijk. De ld.art.

Indisch Militair Tijdschrift | 1940 | | pagina 86