187 moet in de diepte worden opgesteld een eerste kring dicht achter het front, een tweede kring dichter bij de te beschermen kwetsbare punten tusschen beide kringen treden de jachtvlgn. op. In elk rayon wordt vastgesteld, welke punten als kwetsbaar moeten worden beschouwd. Zeer belangrijke punten zooals landingsterreinen hebben behoefte aan een eigen directe beveili ging. Vorenstaande maatregelen kunnen echter geen voldoende zekerheid geven zij moeten worden aangevuld door verdedigingsmaatregelen van den grond. Het zal niet mogelijk zijn alle kwetsbare punten door een vaste bezetting te verdedigen men zal zich moeten beperken tot de voornaamste en voor de overigen een mobiele troep beschikbaar houden. In oorlogstijd zal de vaste bezetting uit reservetroepen bestaan, terwijl de mobiele reserve uit gemot, eenheden zal worden samengesteld. De opstel ling van deze mob. res. hangt uiteraard af van de ligging der kwetsbare punten. Ook voor vredestijd moet een goed uitgewerkt plan worden samengesteld, dat in tijden van politieke spanning oogenblikkelijk in werking treedt. De „directe bezetting" wordt hier vervangen door het personeel van het kwets bare punt, dat wordt georganiseerd tot een „territorialen troep" res.offn. en res.onderoffn., landstormers enz. De munitie en bewapening worden in tijd van spanning verstrekt. Wel moeten reeds in vredestijd de noodige verbin dingen met het naaste garnizoen worden tot stand gebrachtde troepen daarvan treden op als mob. reserve en moeten daarvoor over auto's beschikken. Omtrent de mobiele res. vermeldt S. nog het volgende vk.detn. zijn noodig om den bevelhebber z.s.m. omtrent den gelanden vij. in te lichten 'het gros moet bestaan uit cien. inf. vervoerd per auto paun. en vewn. kunnen aan de mob. res. een zekere overmacht geven t.o.v. den vij. radioverbindingen kunnen van zeer veel nut zijn. Verplaatsingen van vewn. D.W. nr. 41 geeft m.b.t. de strategische beweeglijkheid van vewn., vier mogelijkheden le. Normaal gebruik van de rupsbanden max. snelheid 80 km/u. Betrek kelijk groote slijtage aan rupsbanden. Wij zouden hieraan nog het nadeel willen toevoegen, dat een gedeelte van de benzine is verbruikt, voordat de eigenlijke actie aanvangt. 2e. Vervanging der rupsbanden door wielen. (Hoewel de Christie-con- structie wel schijnt te voldoen, is een dergelijke constructie toch altijd vrij ingewikkeld dus veel kans op gebreken en wordt meer of minder tijd vereischt voor den overgang van rupsband op wiel en omgekeerd. dV.). 3e. Spoorwegvervoer zal voor groote afstanden de meest doelmatige ver voerswijze zijn. 4e. Vervoer met vrachtauto's is tot een gewicht van 14 ton mogelijk, wanneer afzonderlijke „Fahrgestellen" worden gebruikt. Luchttroepen. In Mavors nr. 11 behandelt kap. J. D. van der Waall het optreden van luchttroepen bij de manoeuvres om Kiew, bij een optreden tegen 's.vij. lucht strijdkrachten, bij het verrichten van een verticale omvatting, bij het open houden en afsluiten van défilé's en bij het binden van reserves. Omtrent de verdediging tegen luchttroepen lezen wij het volgende. De afweer van vij. transportvlgn. door ld.art. en jagers moet reeds worden ingezet bij het overvliegen van de frontlijn. De waarschuwingsdienst alarmeert alle in de vliegrichting gelegen vliegvelden, die voorzien moeten zijn van alle voor bestrijding van vij. lucht- en landingsaanvallen geschikte wapens. Grondpersoneel en vlg. bemanningen moeten met de grondslagen van het inf.gevecht bekend zijn, om de aanvallen van gelande luchttroepen te kunnen afslaan.

Indisch Militair Tijdschrift | 1940 | | pagina 87