188 Iedere in gevecht zijnde troep moet rekening houden met de mogelijk heden van een verticale omvatting door inzet van luchttroepen in den rug. Om daar onmiddellijk tegen te kunnen optreden, lijkt het beschikbaar houden van een speciale reserve de aangewezen weg. Daarbij moet er nadrukkelijk tegen worden gewaakt, die reserve in het eigenlijke gevecht in te zetten. Ook de meer achterw. opgestelde reserves zooals die van de div. en div.gp. moeten er op bedacht zijn, een steeds beschikbaar gedeelte af te zonderen, om op te treden tegen ondernemingen van vij. luchttroepen in het etappengebied. Ten slotte merkt S. op, dat passen en rivierovergangen voldoende beschermd moeten worden door ld.art. en Id.mitrn. om landingsondernemingen te kunnen afweren. y Infanterie. Tactiek en organisatie. In het (AmInfantry Journal troffen wij een artikel van den Am. I.d.I. aan, waaraan wij het volgende ontleenen. Gedurende den wereldoorlog verliep een aanval in groote trekken in den regel als volgtNa een succesvol begin verloor de inf. reeds spoedig het verband met het vuur van de haar steunende art., waardoor haar door de in stand gebleven weerstandskernen het verder voorwaarts gaan werd belet. De hierdoor noodzakelijk geworden nieuwe regeling van het art.vuur en het innemen van een nieuwe uitgangsopstelling door de inf., hadden een verlang zaming van den aanval ten gevolge. Dit tijdverlies kwam den verdediger ten goede, omdat hij door de grootere beweeglijkheid achter zijn front en dank zij het hooge afstootend vermogen van zijn wapenen, in staat was zijn front te herstellen. Zoodra de inf. de grens van de dracht van het art.vuur had bereikt, moest de art. voorwaarts van stelling veranderen, hetgeen een (tijde lijk) gemis aan art.steun beteekende. Het gevolg was, dat de inf. door de vij. mitrn. van het inmiddels herstelde front werd neergedrukt. Daarenboven was de art. in den regel niet voldoende op de hoogte van de door de inf. bereikte lijnende kaarten waren onnauwkeurigoptische verbindingen tusschen inf. en art. bleven meestal in gebreke. Het was derhalve moeilijk snel op bepaalde weerstandskernen art.vuur te brengen. Een en ander had tot gevolg, dat bij den aanval niet met zekerheid op art.steun kon worden gerekend. Derhalve werd het noodig, aan de inf. doeltreffende wapenen onder eigen bevel toe te voegen. Deze wapenen moesten de weerstandskernen, die door het art.vuur gespaard waren gebleven, snel buiten gevecht kunnen stellen. In den wereldoorlog beschikte de inf. bijna uitsluitend over wapenen met gestrekte banen, waarvan de uitwerking zeer gering was, aangezien de doelen meestal door kunstmatige of natuurlijke dekkingen werden beschermd, m.a.w. slechts door krombaanvuurwapenen konden worden bestreden. Daarbij kwam, dat de inf.wapenen door gebrek aan geëigende transportmiddelen de aanvals- linie niet op den voet konden volgen paarden waren te langzaam en te kwetsbaar mitrn. moesten worden gedragen, waardoor zij te ver achter de aanvallende inf. bleven en slechts weinig invloed op de gevechtshandeling konden uitoefenen. Samenvattend werd derhalve de zwakte van de inf. veroorzaakt door het ontbreken van werkzame krombaanvuurwapenen, lichte mitrn. en tactisch bruikbare transportmiddelen. Bijna alle staten hebben deze lessen uit den wereldoorlog ingezien en heb ben hun inf. gereorganiseerd de reorganisatie van de Am. inf. wordt door S. uitvoerig besproken. In het nieuwe reg. worden bij elke fus.cie. 2 mortn. van 60 mm en bij elk bat. 2 mortn. van 81 mm ingedeeld met de noodige voertuigen, welke de zware inf.wapenen met de munitie in de voorste lijn kunnen brengen. Boven dien worden bij elke fus.cie. 4 It. mitrn. op 'driepootaffuit ingedeeld, welke de fusn. op den voet kunnen volgen en door flankeerend vuur de voorwaart- sche beweging moeten steunen. Voorts krijgt elk bat. de beschikking over

Indisch Militair Tijdschrift | 1940 | | pagina 88