189 2 pa.mitrn. of halfaut.pag. voor de verdediging tegen vewn. op korte afstan den. Het reg. beschikt nog over een sie. 37 mm geschut voor de bestrijding van doelen op grootere afstanden en het vuur tegen lt. dekkingen. Hoewel de vewn. niet tot de inf.regn. behooren, kan het probleem van den aanval zonder hen niet worden opgelost. Het Am. leger beschikt over lt. en mb. vewn. de mitm. van de lt. vewn. worden vervangen door 37 mm ka nonnen om de uitwerking tegen gepantserde doelen te verhoogen. Van de invoering van zw. vewn. werd afgezien, daar hun actieradius i.v.m. de te kleine draagkracht van bijna alle bruggen, beperkt is. Beweeglijkheid op het gevechtsveld is de groote behoefte van het moderne offensief. De aanval moet met een zoodanige snelheid verloopen, dat het doel wordt bereikt, alvorens de gemotoriseerde reserves van den vij. kunnen zijn ingezet. De aanval heeft behoefte aan wapenen, die het afstootend ver mogen van de mitrn. van den verdediger kunnen neutraliseeren. Zulks is ten deele de taak van de vewn., maar in niet mindere mate van de mortn. en mitrn. Deze zijn evenwel afhankelijk van de wapen- en munitievoertuigen, die tot vlak achter de inf. moeten kunnen oprijden. De nieuwe inf. tactiek hangt af van de munitieaanvulling. Zonder bruikbare munitievoertuigen zijn de nieuwe wapenen dood gewicht, waardoor men nog meer achterop komt dan in den wereldoorlog. De Am. inf.gp. bestaat thans uit 12 man, uitsluitend bewapend met halfaut. gwn. (M. 1.). Als redenen voor deze uitrusting worden genoemd: bij de gp. en de sie. moeten geen wapenen worden ingedeeld, welke him snelheid hinderen, de aanvoering verzwaren en waarvan de bediening meerdere man schappen eischt, waardoor de eigenlijke stootkracht wordt verzwakthet moreel van den enkelen man zal hooger zijn als hij zich blijvend vechter voelt, dan wanneer hij als munitiedrager of handlanger bij een wapen, dat hij niet zelf bedient, is ingedeeld de lt. mitm. en de lt. mortn. in de cie. zijn daarom onder direct commando van den cie.cdt. gesteld. Het bat. beschikt over een cie. zw. inf.wapenen mitrn., mortn. en zw. mitrn. Met de invoering van de lt. mitm. is ook de taak van de mitrn. meer gespecia liseerd. De mitr. is een wapen, dat zich in het bijzonder leent voor de vdd. bij den aanval dient de mitr. voor vuur op grootere afstanden, luchtafw. en bescherming van de flanken van het bat. tegen vij. tegenaanvallen (stooten). De mitr. wordt thans niet meer gebruikt voor het vuren door openingen, het neerdrukken van vij. flankvuur en dergelijke opdrachten op korte afstanden. De mitr. moet in hoofdzaak worden beschouwd als een wapen voor de verde diging en de beveiliging. De zw. mortn. dienen om den aanval voorwaarts te helpen, wanneer de art. niet of onvoldoende kan steunen. Voor den pt.afw. zijn in het raam van het reg., twee soorten pa.wapenen noodig, één voor de voorste en één voor de zich achterwaarts bevindende troepen. Een tankbuks wordt voorloopig niet ingevoerd, daar nog geen doelmatig gw. werd gevonden. Het voorste pa.wapen is derhalve nog steeds de zw. mitr. Men is doende lt. pag. te construeeren, een half aut. of aut. kanon, dat gemak kelijk over meerdere honderden meters door mankracht kan worden voort bewogen. Het 37 mm geschut van het reg. is te beschouwen als pag. en als inf.geschut. I.v.m. de geringe beweeglijkheid is het een reg.wapen. S. wil zich aan den door Frederik den Grooten gestelden regel houden, dat bat. wape nen licht genoeg moeten zijn om door manschappen te worden voortbewogen en derhalve met de voorste linie kunnen oprukken. Kenmerkend voor de reorganisatie van het Am. inf.reg. zijn 1. een versterking en een gelijke bewapening van de gp. en daarmede een verhooging van de eigenlijke inf.stootkracht 2. de inzet van de lt. mitrn. en lt. mortn. is in handen gesteld van den cie. cdt. 3. de bat.cdt. -beschikt over een cie. zw. inf.wapenen, waarmede hij snel zijn fus.eie. den noodigen steun kan verleenen 4. de inf. is het wapen, dat in tegenstelling met de art. geen geconcentreerd vuur afgeeft, maar haar vuur verdeelt

Indisch Militair Tijdschrift | 1940 | | pagina 89