316 divisies. Het cavalerie-regiment, toegevoegd aan de Infanterie-divisie in eerste lijn, bestaat uit2 bereden eskadrons en een mitrailleureskadron, met in totaal 460 man en 460 paarden. De bewapening van het regiment bestaat uit 380 karabijnen, 8 lichte en 8 zware mitrailleurs. De cavalerie-bataljons zijn toegevoegd aan de Infanterie-divisie in tweede lijn. De vredesoefeningen van de legercavalerie zijn gebaseerd op de bevei liging in het gevecht van de Infanterie-divisie. De oefeningen van de cavalerie voor de opheldering 'bestaan uit a. beheersching van het nieuwe materieel "bij de cavalerie-eenheden inge deeld, als tanks, pantserauto's en anti-tankgeschut, alsmede het uit werken van methoden voor de samenwerking van die eenheden met afdn. uit het nieuwe materieel samengesteld b. het dekken van de legers bij de ontplooiing tegen vij. lichte troepen c. offensieve operaties tegen vij. inf. en art. Gedurende de laatste 6 a 7 jaar werden in Mantsjoerije cavalerie- manoeuvres gehouden met een tegenpartij samengesteld uit eenheden, zooals bij het Sovjetleger in gebruik. In N.-China werden 2 cavalerie-brigades ingezet 6000 man), volgens buitenlandsche persberichten o.m. N. van Poating. Hier, waar het terrein de operaties van Infanterie, gemotoriseerde en gemechaniseerde afdn. bemoeilijkt, werd de cavalerie veelvuldig gebruikt voor de omvatting en verkenning op grooten afstand. De Japansche vk. door vlgn. kon o.m. bij Taiyun de aan- of afwezigheid der Chineesche strijdkrachten in dit bedekte terrein niet vaststellen. In het begin van den oorlog had de cavalerie met groote moeilijkheden te kampen door gebrek aan vuurkracht. Deswege werden later aan de cavale- rie-regimenten speciaal geschut en lichte tanks toegevoegd. Uit de actie van de Jap. cavalerie stelden buitenlandsche militaire waar nemers vast, dat groote cavalerie-formaties in vereeniging met gemecha niseerde afdeelingen met succes werden ingezet bij de vervolging en de omvatting. In N.-China waar het karakter van de streek en het groote aantal rivieren het opereeren voor andere wapens zeer bemoeilijkt is het gebruik van cavalerie hoogst gunstig gebleken. De legercavalerie is met succes ingezet met de volgende fundamenteele opdrachten 1°. het beveiligen op de flanken en van de verbindingen van de eenheden der inf.-divisie 2°. de tactische verkenning ten behoeve van de divisie 3°. de beveiliging gedurende den marsch. Een enkele maal werd de divisie cavalerie gebezigd voor operaties tegen de vijandelijke achterhoede en voorts de vervolging van Chin, strijdkrachten. De algemeen heerschende opinie schijnt te zijn, dat het de Jap. ophelde- ringscavalerie ontbrak aan vuurkracht. Het artikel zegt„Ongetwijfeld zal de Jap. regeering iedere gelegenheid aangrijpen voor een betere organisatie van de cavalerie om in de toekomst de tekortkomingen, gebleken uit den oorlog in China, te verbeteren. Karren, Tatschanken, Tragtiere un Packpferde door Oberstleutnant vom Balk (uit Die Pantzertruppe, Sept. 1939). De cavalerie paart snelheid aan Gelandegangigkeit. Hierop berust haar waarde, waarbij nog komt tactische verdeelbaarheid tot op den enkelen schutter, zonder dat snelheid en Gelandegangigkeit verloren gaan. Waar vroeger de uitrusting licht was, is dit thans niet meer het geval, daar de cavalerie te voet vedht en wapens als van overeenkomstige inf.- eenheden meevoeren moet. Aangezien normale voertuigen te zwaar zijn om overal te kunnen volgen, moesten andere wegen gevonden worden. Achtereenvolgens behandelt S. hoe aanvankelijk naar het voorbeeld van vreemde legers het vervoer van de zware wapens en lasten op smalle

Indisch Militair Tijdschrift | 1940 | | pagina 104