de verdediging' om tijdwinst. Doch ook hier zal voor alles een krachtige bestrijking met vuur van het voor de hoofdweerstands- lijn gelegen terrein verzekerd moeten zijn, waartoe behalve door het innemen van smalle fronten de meer achterwaarts opgestelde vuurwapens zooveel mogelijk aan de nabij verdediging zullen moeten meewerken. De eenige wijze van inzetten van de fuseliercompagnieën bij bet huidige bataljon vormt practisch gesproken den inzet van twee compagnieën vóór, een compagnie bataljonsreserve 1). Door de verdeeling van mitrailleurs over de eerste en tweede linie heeft de bataljonscommandant het in de hand om de tweede linie naar behoefte sterker te maken. Desgewenscht kan de batal jonscommandant zich nog het gebruik van compagniesreserven voorbehouden. Op één punt willen wij echter bij de langdurige verdediging nog de aandacht vestigen nl. de bestemming van plaatselijke reserves voor vervanging en/of versterking van afdeelingen in eerste linie. Hiertoe leent zich onze ver-doorgevoerde drie-indee ling minder gunstig, meer speciaal ten aanzien van de vervanging van onderdeelen. Het vervangen van een der voorsectiën door de compagnies reserve heeft o.i. weinig zin. De af te lossen, uitgeputte, c.q. gede cimeerde voorsectie is niet als compagniesreserve te gebruiken. Vervanging moet dus plaats vinden door een hooger echelon, door dte bataljonsreserve, beter nog o.i. door de regimentsreserve, eer stens omdat de aan fuseliers zwakke bataljonsreserve noode een sectie zal missen en voorts omdat een uitgeputte sectie bij de regimentsreserve beter gelegenheid heeft zich te herstellen Het vervangen van een der voorcompagnieën door de bataljons reserve verdient om gelijke redenen evenmin aanbeveling onder deelen van de regimentsreserve zullen hierin moeten voorzien. Moeten beide voorcompagnieën worden afgelost, dan kan beter het heele voorbataljon worden afgelost. Voor aflossing van afdeelingen in eerste linie zal dus bij voor keur geput moet worden uit de regimentsreserve. Het wil ons daarom voorkomen dat uitgaande van een inzet van twee voor bataljons er bij een langdurige verdediging veel voor te zeggen valt, in elk regimentsvak door toevoeging van een vierde batal jon c.q. vervanging van de 10e fuseliercompagnie door een bataljon de regimentsreserve te brengen op twee bataljons. x) Een groepeering van drie eenheden achter elkaar zal wel tot de "uit zonderingsgevallen behooren. Wij achten dit mogelijk in z.g. coulissenterrein. In dit geval lijkt het ons beter de drie bataljons van het regiment achter elkaar in de diepte op te stellen, dan 2 bataljons in voorste lijn elk m 3 echelons met verdeelde vuurkracht en een bataljon regimentsreserve. 2) Als gevolg van aflossing door een hooger echelon ontstaat een ver menging van verbanden.

Indisch Militair Tijdschrift | 1940 | | pagina 25