In het bijzonder lijkt ons een dergelijke, sterke regiments reserve gewenscht voor een zelfstandig optredend regiment, dat nog een deel van zijn kracht zal moeten afzonderen voor gevechts beveiliging a.a. De bataljonsreserves kunnen dan zoo lang mogelijk zorgen voor versterking en vervanging van de eerste linie is mede ten gevolge daarvan de gevechtskracht van het bataljon aan merkelijk verminderd, dan kan tot vervanging van het geheele voorbataljon c.q. beide voorbataljons worden overgegaan. Men bedenke, dat ook de mitrailleur- en mortierenafdeelingen in voorste linie vervanging en versterking kunnen behoeven Slotwoord. Bij de behandeling van den inzet van de fuseliereenheden in den aanval en bij de verdediging werd bij herhaling de wensche- lijkheid bepleit, het bataljon belast met een gevechtstaak welke een sterke echelonneering in de diepte vereischt tijdelijk met een vierde fuseliercompagnie uit te breiden. Bij de langdurige verdediging werd zelfs de toevoeging van een bataljon bij het regiment voorgestaan, terwijl elders de voordeelen van de orga nieke vier-indeeling van de compagnie naar voren werden gebracht. Het gaat hier om de reserves welke hij onze thans volledig doorgevoerde drie-indeeling der organieke eenheden voor bepaalde gevechtshandelingen o.i. in onvoldoende aantal beschik baar zijn. Bij oefeningen wordt aangezien de inwerking van den vijand niet op volkomen wijze tot uiting kan worden gebracht het gemis aan reserves slechts ten deele gevoeld. In werkelijkheid legt een tekort aan reserves de actie van de troepen volkomen lam. (Slot). 238

Indisch Militair Tijdschrift | 1940 | | pagina 26