2e Regiment Mobiele Artillerie Staf, eerst te Banjoe-Biroe, later te Malang He Afdeeling Berg-Artillerie te Banjoe-Biroe 3e Berg-Batterij te Salatiga Afdeeling 7 cm L/28 (p.t.) te Malang1) 2e Houwitser-batterij (a.t.) te Soerabaia. Voor beide regimenten diende het Depot der Mobiele Artillerie te Tjimahi. Aldus ontstonden de twee Regimenten Artillerie van het Koninklijk Nederlandsch-Indische leger. Zij ondergingen sedert dien verschillende veranderingen in samenstelling en bewape ning 2). Het was schr. dezes gegeven, voor deze wording tweemaal een steentje te kunnen bijdragen de reorganisatie van 1919 werd door hem uitgewerkt op het Bureau Verdediging van het Hoofd kantoor der Artillerie en het amendement (1921) op de Oorlogs- begrooting' tot invoering van het Regiments- en Divisie-verband voor het leger op Java, droeg zijn naam als lid van den Volksraad. 's-Gravenhage, Maart 1939. 268 1) Bestemd om de Ie Afd. Berg-Artillerie te worden. 2) Zooals S. terecht opmerkt, werd sindsdien de samenstelling van de regimenten aanmerkelijk gewijzigd. Nieuw geschut werd aangeschaftde motorisatie werd verder doorgevoerd, zoodat thans de bergartillerie in garni zoen te Tjimahi en te Salatiga (Banjoebiroe werd als garnizoen verlaten) de eenige onderdeelen omvat, welke nog over paardentractie beschikken. Nieuwe onderdeelen werden aan het wapen toegevoegd, o.a. een aantal eenheden kust- artillerie, zoomede een aantal bataljons luchtdoelartillerie met een aantal detachementen voor de buitengewesten. Waar de uiteindelijke samenstelling van het wapen nog niet geheel vaststaat, zal verder niet in bijzonderheden worden getreden. Red.

Indisch Militair Tijdschrift | 1940 | | pagina 56