De rege erings verordening (bedoeld: in artikel 4), waarbij de personen worden aangewezen, welke belast zijn met de uitoefe ning van het militair gezag, kan binnenkort worden te gemoet gezien. Voorts zal worden uitgegeven een handleiding voor hen, die met de hanteering van de onderhavige bepalingen te maken hebben. 279 een gevangenisstraf van vijf jaren of meer is gesteld. De bepalingen van de strafrechtspleging ten aanzien van alles, wat de voorloopige hechtenis betreft, zijn ten deze van toepassing. Verdachten of beklaag den, die zich krachtens dit artikel in voorloopige hechtenis 'bevinden, zijn van rechtswege vrij, zoodra het gebied niet meer in staat van oorlog of in staat van beleg verkeert. Artikel 52. Met de opsporing van strafbare feiten in het in staat van oorlog of in staat van beleg verklaarde gebied gepleegd, zijn behalve de amb tenaren, die in het algemeen belast zijn met de opsporing van strafbare feiten, belast de door het militair gezag aan te wijzen en daartoe te 'beëedigen personen. Artikel 53. Indien een gedeelte van Nederlandsch-Indië in staat van oorlog of in staat van beleg is verklaard, kan in geval van noodzaak elke bij of krachtens algemeene verordening toegelaten vrijheidsbeneming wor den tenuitvoergelegd op zoodanige plaats als dooor het militair gezag zal zijn aangewezen. SLOTBEPALINGEN. Artikel 54. (1). Deze bepalingen kunnen worden aangehaald als „Regeling op den staat van oorlog en van beleg". (2). Zij zijn mede van toepassing op personen, behoorende tot de Inlandsche 'bevolking in rechtstreeks bestuurd gebied, welke aan de rechtsmacht van den Inheemschen rechter is onderworpen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1940 | | pagina 67