oorlog door de Britsche regeering uitgevaardigd. De continentale Mogendheden hebben het in 1907 slechts noode aanvaard1G9) enkele onder voorbehoud w.o. Duitschland, dat de opvatting was toegedaan, dat zoolang de neutrale Staat geen beperkende bepa lingen heeft vastgesteld, de duur van het verblijf onbeperkt is 17°) Engeland en Amerika hebben steeds gestaan op toepassing van den 24-uurs-regel, welke dan ook voorkomt onder de ter Pan- Amerikaansche conferentie van Havana in 1928 samengestelde ontwerpregels, m.d.v. dat hij niet geldt in geval van averij en slecht weer, in welke gevallen eerst behoeft .te worden vertrokken zoodra de oorzaken, welke aanleiding gaven tot binnenloopen, hebben opgehouden te bestaan. In hoeverre deze gedragslijn wordt gedekt door de kortelings te Rio de Janeiro voor de Amerikaan- sche staten opgestelde regelen blijkt niet duidelijk uit de tot nu toe daaromtrent verstrekte berichten. Wel staat vast, dat de Ver. Staten die gedragslijn thans evenals in de jaren 19141918 volgen m.d.v., dat Zon- en feestdagen niet bij de 24 uur zijn inbegrepen wat betreft het Panamakanaal wordt die periode vermeerderd met den voor de doorvaart benoodigden tijd171). Een andere uitzon dering maakt artikel 4 (1) Sc. N. P. '38 door te bepalen, dat ingeval van stranding de duur van het verblijf rekent van het tijdstip van loskomen terzake tijdens den wereldoorlog gerezen moeilijkheden zijn aanleiding geweest voor het opnemen van deze bepaling. 218 houdens voor noodseinen en seinen, noodig voor veilige vaart of regeling van hun binnenkomst, mits de betrekkelijke mededeelingen niet van direct materieel belang zijn voor de oorlogvoering. De radio-installaties van bel- ligerente koopvaardijschepen kunnen tijdens hun verblijf in Am. rechts gebied worden verzegeld. Ook de Zwitsersche ordonnantie zal niet worden opgenomenzij bevat vrijwel uitsluitend voorschriften voor de eigen onderdanen. Voorts bevat B.I.J.I. Oct. '39 nog de Finsche N.P., welke geen afwijkingen vertoont t.o.v. die, vermeld in bijl. VII, op blz. 625 e.v. in I.M.T. 1939, nr. 7 op genoemde blz. dient in noot 1 na „IJslandsche" te worden opgenomen, „Noorsche". Tenslotte vestigen wij onder alle voorbehoud nog de aandacht op het pers telegram van 30 Januari 1940 omtrent de uniforme beginselen, welke dooi de neutraliteitscommissie van de Am. Staten te Rio de Janeiro zouden zijn aangenomen, in het bijzonder op de volgende bepalingen (verg. I.M.T. 1939, blz. 991 t/m 996). Ie. Geïnterneerde personen zijn onderworpen aan de wetten van het land waarin zij zijn geïnterneerd hun betrekkingen met hun vaderland houden op. 2e. Geïnterneerde personen zullen in hun eigen levensonderhoud moeten voorzien hun kan worden toegestaan, werk te verrichten, dan wel werk in openbaren dienst worden aangeboden. 3e. De neutrale Staat kan van het land, waartoe de geïnterneerde behoort of van dezen zelf van tijd tot tijd terugbetaling verlangen van de kosten van de interneering. 16°) Uitgebreide mededeelingen o.m. omtrent een afhankelijk stellen van den duur van het verblijf van den afstand tot het operatie-tooneel bij Fauchille, 1463'Oppenheim, 333 Kunz, blz. 249Vanselow, blz. 451. ll0) Kunz, blz. 250, Vanselow blz. 451. m) B.I.J.I. Oct. 1939.

Indisch Militair Tijdschrift | 1940 | | pagina 6