310 schrs. gelegen, een inzicht te geven in de Nederlandsche defensie, want behalve slechts in een totaal zevental bladzn. van de hoofdstukken „Vredes organisatie" en „Oorlogsorganisatie", waarin het Kon. Ned.-Ind. Leger en de Indische defensie een bespreking vinden, heeft het behandelde in de opgesomde hoofdstukken (totaal 138 bladzn.) uitsluitend betrekking op de Ned. defensieproblemen. In dit opzicht stelt dit boekwerkje ons teleur, temeer daar in het behandelde over de Indische defensie en het Kon. Ned.- Ind. Leger enkele onjuistheden voorkomen, welke gemakkelijk vermeden hadden kunnen worden. Onze rijke en welvarende Overzeesche gewesten, welke toch in zoo belangrijke mate bijdragen tot den bloei van Nederland, schijnen nog steeds in het Moederland weinig belangstelling te kunnen vinden. Overigens is het een vlot en aangenaam geschreven boekwerkje, dat wij aan een ieder, die in groote trekken een inzicht wenscht te krijgen in hoofdzakelijk het Nederl. defensiesysteem gaarne ter lezing aanbevelen. C. Bij de uitgeverij Dixon te Deventer verscheen het boekje „Populair Maleis" samengesteld door den Heer S. van der Molen, oud-inspecteur bij het Inlandsch onderwijs in N.-I., leeraar aan M.K.L.S. te Deventer. Een uiterst practisch leerboekje, voorzien van de hoogstnoodige gram matica, en gebaseerd op 600 a 700 woorden, welke achterin zijn opgenomen in een Maleisch-Nederlandsche en een Nederlandsch-Maleische woordenlijst. Het heeft een handig formaat en is van groot nut voor hen, die zich naar deze gewesten begeven.

Indisch Militair Tijdschrift | 1940 | | pagina 98