•427 15. UIT DE VAKTIJDSCHRIFTEN. Cavalerie. C.G.S.S. Dec. 1939 brengt op cav. gebied in de eerste plaats het artikel Motorized War (La Guerre motorisée, gnl. Duval), Reconnaissance. De cav. was een van de eerste wapens, die profiteerden van de ontwikkeling der motorisatie haar opdrachten strategische, tactische en gevechtsverken ning, beveiliging en het tegengaan van vij. vk. en bvl. alsmede de eischen van groote beweeglijkheid, actieradius, vuur- en stootkracht, brachten zulks vanzelf mee. Dus indeeling van zware inf.wapens en van gemot, en gemech. eenheden als steun aan de bereden onderdeelen. Hoe deze onderdeelen worden samengevoegd, wordt telkenmale in verband met de situatie bepaald. Het vk.det. van de Fr. div. bestaat, behalve uit de bereden eskn. en mitr. afdn., uit een esk. (100 a 150) motrn., 4 paun. en radio. De Fr. cav.div. bestaat uit 4 bereden regn., 6 bereden bijn., 3 batn op aun, 3 bijn. art. portée, 1 cie. pioniers op motm. en 3 eskn. paun. Bovendien zijn 2 divn. gemechaniseerd met paun. en lt. vewn., waarbij snelheid op den voorgrond staat. Aan „Die Panzertruppe" is een artikel ontleend over de Russ. gemech. verbanden waaruit blijkt dat, hoewel aan inf.divn. gemot, vk.detn. zijn toegevoegd, desondanks een reserve aan bereden cav. werd ingedeeld, aan gezien bij manoeuvres zou zijn gebleken dat het door tactische en technische oorzaken niet altijd mogelijk was, de gepantserde vk.organen te gebruiken. Inf. scouts, horse or motorcycle (uit R. de Cav. Juni 1939). Hierin verge lijkt S. bereden cav. patn. en motrn. bij de tactische bvl. van inf.afdn. Het verhoogt het moreel van die afdn., indien zij zich tijdens marsch en rusten beveiligd weten door patn. („that the inf. be and see itself surrounded with active patrols"). Willen deze bvl. patn. berekend zijn voor hun taak dan dienen ze zekerheid te kunnen verschaffen omtrent 's vij. aan- of afwezig heid voor het doorzoeken van het terrein is noodig „to go see within, to have searchedVoor deze „close security" leent zich de bereden pat. het best een motr. heeft zijn aandacht te veel noodig voor de besturing, bevindt zich te dicht bij den grond en wordt te vaak gehinderd door het doode gewicht van zijn motorhierdoor zal hij gevaren niet of te laat onderkennen. Voor patn. te voet is een dergelijk optreden op den duur te vermoeiend. Cav. J. Oct. '39. Motorized Infantry protected bij Cavalry. Uit dit artikel komt o.a. het volgende naar voren. Gemot. inf. kan o.m. wor den toegevoegd aan lt. tpn., belast met een op grooten afstand van de hdm. uit te voeren opdracht (bij een omt., het uitbuiten van een behaald succes en dergelijke). Deze gemot. inf. zou tijdens den marsch onvoldoend beveiligd zijn, indien zij geheel zou moeten vertrouwen op eigen of gemechaniseerde krach ten. Deze bvl.organen kunnen zelf groot gevaar loopen voor verrassing of hin derlaag wg. uit de voertuigen is moeilijk, het vk. van secundaire zijwegen is mogelijk, doch toch slechts op min of meer gebrekkige wijze. De noodza kelijke verwaarloozing, b.v. van slechte paden, zou onaangename vu.over- vallen van hierlangs doordringende vij. patn. op de zoo kwetsbare gemot, hdm. ten gevolge kunnen hebben. Bosch en dichte begroeiing zullen door de beveiligende voertuigen liefst worden vermeden wegens de groote gevaren die hier voor hen kunnen schuilen. In den wereldoorlog gebruikte men aan Duitsche zijde bereden patn. Omgekeerd zouden eigen patn. door zich aan de paden te houden zeer hinderlijk kunnen optreden tegen slechts door gemech. krachten beveiligde vij. gemot, colonnes (vgl. Finsche skipatn.).

Indisch Militair Tijdschrift | 1940 | | pagina 100