van de eigen middelen op den grond en verhoogt de kans, den tegenstander nog voor hij binnen het bereik der automatische wapens komt aanzienlijke verliezen toe te brengen. Bij een hardnekkig ter verdediging ingericht kustfront behoo- ren n.o.m. de jacht- en de artillerievliegtuigen blijvend te zijn ingedeeld, terwijl de beschikbaarstelling van bombardements- en gevechtsvliegtuigen kan worden uitgesteld tot de behoefte daaraan zich doet gevoelen. SLOTBESCHOUWINGEN. Er zou over dit onderwerp nog heel wat meer te schrijven zijn, o.m. over de pioniers, den verbindingsdienst, de munitieaanvul ling, de geneeskundige verzorging, de verpleging, den aan- en afvoerdienst, a.a., doch wij vreezen reeds te veel van de aandacht van den lezer te hebben gevraagd. In het vorenstaande meenen wij echter de voornaamste eischen te hebben besproken, waaraan bij de hardnekkige directe kust verdediging moet worden voldaan. Zij kunnen als volgt worden samengevat de verdediging moet worden opgedragen aan goed geoefende troepen, die over een hoog moreel beschikken de sterkte van den troep moet in een juiste verhouding staan tot de uitgestrektheid van de te verdedigen landingsstrook er moet over een ruime hoeveelheid automatische wapens worden beschikt de onuitdoofbaarheid van het vuur der (voornaamste) auto matische wapens moet verzekerd zijn de verliezen aan eigen zijde moeten door de aanwezigheid van een voldoend aantal voldoend sterke gevechts- en afwach- tingsdekkingen en door een tot in de perfectie doorgevoerde verspreiding van doelen tot een minimum worden beperkt de op dit gebied nog in oorlogstijd uit te voeren' werkzaam heden moeten tot een minimum worden beperkt een oordeelkundige organisatie van de verdediging in de diepte moet de uitbreiding van met succes gelande afdeelingen kun nen beletten er moeten voldoende reserves aanwezig zijn om door een tegenaanval een eenmaal gelande vijandelijke af deeling terug te werpen vóór deze zijn positie heeft kunnen consolideeren en vóór volgende echelons hebben kunnen landenhet optreden dezer reserves moet in vredestijd z.v.m. zijn boefend en voorbereid de artillerie moet in staat zijn zoowel de naderende vloot, als de afzonderlijke oorlogs- of transportschepen en de lan dende echelons met succes te bestrijden en de mijnenvelden te beschermen 367

Indisch Militair Tijdschrift | 1940 | | pagina 38