d. De motor met overbrengingsorganen behooren een dusdanig samenstel te vormen, dat iedere hier te lande voorkomende weghelling kan worden genomen. e. Het koelwater mag de kooktemperatuur niet bereiken. OVERZICHT VAN FABRIEKSGEGEVENS. De fabrieksgegevens, aan de hand van het vorenstaande gegroe peerd zijn opgenomen in de bijlagen I, II, en III. PROEFNEMINGEN. Door verschillende vertegenwoordigers zijn de ondervolgende voertuigen ter beproeving aangeboden. Wieltr actor en Ford „Trado"Maple Leaf; Ford-Marmon-Herrington. Rupstractoren (militair type) Vickers Artillery-Fighting -UtilityC.K.D.T.3 Marmon- Herrington. Commandovoertuigen (Gelandegdngig) Tempo C. K. D.-AVF. N. tricar. Commandovoertuigen autoletten Fiat 508cBedford ASXCOpel „1300". De resultaten zijn samengevat in bijlage IV. BESCHOUWINGEN. Ten aanzien van de in bijlage IV aangeduide beproevingsresul taten wordt het navolgende aangeteekend. Het ligt voor de hand, dat de aanschaffing van verschillende voertuigtypen steeds gepaard gaat met het vraagstuk inzake de „onderdeelen-voorziening". De omstandigheden in Nederlandsch- Indië zijn van dien aard, dat de industrieën niet in staat zijn, alle benoodigde verwisseldeelen ten behoeve van motorvoertuigen aan te makendit geldt in het bijzonder voor ingewikkelde gietstukken van gietijzer of speciale gietstaal-soorten en nauw keurig bewerkte tandwielen voor de overbrengingsorganen. Van technisch standpunt bezien verdient het derhalve in begin sel aanbeveling, bij de aanschaffing van voertuigen zoo eenigszins mogelijk over te gaan op reeds „gangbare" merken, i.e. waarvan de vertegenwoordiger een genoegzaam groote hoeveelheid reserve- deelen daadwerkelijk zelf kan garandeeren, hetgeen dan een eigen voorraadvorming overbodig maakt. Hiermede is echter het risico nog geenszins uitgesloten, dat een bepaald soort onderdeel, door omstandigheden veel verbruikt, niet meer in voorraad is. Een zóó danige bepaling van aantallen en soorten van op te leggen onder- 375

Indisch Militair Tijdschrift | 1940 | | pagina 46