388 Ik liet mijn teleurstelling niet aan de soldaten bemerken. „Als dat zoo is", zeide ik, „dan blijven wij hier tot het aanbreken van den dag". In werke lijkheid had ik op dat oogenblik in het geheel geen hoop meer dat onze tocht succes zou opleveren alle moeite was vergeefsch geworden. De rest van den nacht verbleven wij in het bosch, een ieder was verkleumd door natheid. Wij verzamelden ons onder een dikken boom en iedereen bleef daarna op zijn plaats zitten. 3 e Vraagtijd 1 uur. Overzetting uit Latijnsche karakters in Arabisch handschrift. Ditjeriterakan hal ihwal negeri Belanda. Pada abad jang ketoedjoehbelas orang Belanda berperang beberapa kali dengan keradjaan di Eropah, lebih- lebih dengan orang Inggeris dan dengan orang Perantjis. Pada tahoen 1713 poetoeslah perang besar dengan orang Perantjis setelah itoe pemerintah Belanda tijada maoe bertjampoer lagi dengan perkara negeri jang lain, sebab belandja akan melakoekan perang itoe soedah amat banjak. Akan tetapi oleh karena perboewatan jang demikijan itoe pemerintah koerang keras, sehingga tanah Belanda tijada difadloelikan lagi oleh radja-radja di benoewa Eropah. Kompenipoen demikijan djoega halnja kapal perang dan serdadoe sedikit sadja dalam ambtenaar ada banjak jang lalai dan léngah, nijatnja hendak mengoempoelkan wang selekas-lekasnja, soepaja kelak 'hidoepnja dengan senang di tanah Belanda. Demikijanlah termaktoeb pada boelan ramadlan sanat 1311. NEBERLANDSCHE TAAL. Ie Vraag tijd. 1% uur. Inschakeling van het luchtverkeer bij verlofsreizen naar Europa. In welke mate dit vraagstuk thans 'belangstelling verdient invloed van eventueelen Zeppelindienst hierop voor- en nadeelen of inschakeling thans reeds wenschelijk en mogelijk moet worden geacht en eventueel in welke mate 2e Vraag. Beroepskeuze. Invloed op het verdere leven 'beschouwing over het tijdstip waarop de beslissing moet worden genomen, in verband met den leeftijd methoden om den aanleg voor een bepaald beroep vast te stellen factoren, welke op de beroepskeuze van invloed kunnen zijn 3 e Vraag. De Nederlandsche neutraliteitspolitiek in den huidigen oorlog. Nederland verklaarde zich neutraal moeilijkheden m.b.t. de handhaving van de positie (overvliegen door oorlogvoerende vliegtuigen de invloed van den Britschen zeeoorlog de Duitsche reactie) de rede van Minister W. Churchill m.b.t. de neutralen de rede van Minister Kleffens in Januari. VREEMDE TALEN. Ie Vraag tijdVA uur. De Legerschietwedstrijden. Door wie georganiseerd deelnemende onderdeelen van de weermacht oefeningen in het garnizoen bevorderen van schietvaardigheid en saam- hoorigheid verloop van de wedstrijden medeleven van de korpsen

Indisch Militair Tijdschrift | 1940 | | pagina 59