5. PRIJSVRAAG. Het Bestuur van de Indische Krijgskundige Vereeniging heeft besloten tot het uitschrijven van een prijsvraag omvattende het samenstellen van een „Handboekje voor den soldaat van het Koninklijk Neder- landsch-Indische Leger". Als prijzen kunnen worden beschikbaar gesteld een eerste prijs ten bedrage van 250.— en een tweede prijs ten bedrage van 100.met dien verstaande, dat het Bestuur zich voorbe houdt, des noodig of gewenscht de prijzen geheel of ten deele niet toe te kennen, dan wel het totaal bedrag der prijzen over meer dan twee deelnemers te verdeelen. De inhoud van het tot onderwerp van de prijsvraag gekozen handboekje moet geschikt zijn voor de ongegradueerde militai ren van het Kon. Ned.-Ind. Leger van alle wapens en diensten, ongeacht den landaard. Het boekje draagt derhalve een algemeen karakter. Het zal behandelen de algemeene eigenschappen, welke ieder goed soldaat behoort te bezitten, zoowel op moreel, physiek als intellectueel gebied, alsmede de wijze waarop deze eigen schappen worden aangekweekt en behouden. Naast de onontbeer lijke militaire eigenschappen zal mede aandacht worden besteed aan die algemeene kennis van reglementen, voorschriften enz., welke voor ieder ongegradueerde onmisbaar wordt geacht. Het leven en de dienst op Java en in de Buitengewesten, in het garnizoen en daarbuiten, zoowel in tijd van vrede als in tijden van oorlog, opstand of andere buitengewone omstandigheden, zullen eveneens dienen te worden behandeld. Voorts zal de stof zoodanig algemeen moeten worden verwerkt, dat wijzigingen in organisatie en voorschriften a.a. niet gevolgd behoeven te worden door veranderingen in het handboekje. Zonder het boekwerkje te lijvig te maken kan het aanbeveling verdienen het behandelde te verduidelijken met enkele voorbeel den, waaronder ook pakkende en passende voorvallen uit de krijgsgeschiedenis, waarbij niettemin beknoptheid, soberheid en eenvoud zullen moeten worden betracht. Gelet op de bedoeling van het handboekje, zal het vooral een voudig zijn te houden en dienen derhalve onnoodige uitwijdingen, zwaarwichtigheid en bombast angstvallig te worden vermeden. De omvang van het werkje zal 60 bladzijden druks (formaat van het Ind. Mil. Tijdschrift), elk van 2900 letterteekens, niet mogen overschrijden. 338

Indisch Militair Tijdschrift | 1940 | | pagina 9