544 stellend woord voor de microfoon spreken en met nadruk verklaren, dat de Regeering tegen een eventueel gevaar van „binnen uit" waakzaam en dili gent is. Bij het afsluiten van dit overzicht huldigt Indië zijn Ridders M.W.O. nadat het in het •begin van April reeds een ander belangrijk jubileum heeft her dacht het 50-jarig bestaan van het Korps Maréchaussee in AtjehHet is een verblijdend verschijnsel, dat deze ijzeren garde, aan wie een groot deel van onze huidige positie als koloniale mogendheid is te danken en die den grondslag legde voor de voor een gezonde economische en politieke ontwik keling van deze gewesten noodzakelijke rust, van de geheele Indische gemeen schap de hulde ontvangt, dit zij verdient. Het is in deze onrustige en zenuw- sloopende tijden goed, de innerlijke beteekenis van deze herdenking tot ons te laten doordringen. Al was hun taak anders, al lag het terrein hunner werkzaamheid elders dan thans allereerst wordt vereischt, zij vormen te za- men een schare van meer dan 200 mannen, die door hun moed, beleid en trouw onze driekleur hebben verdedigd en hebben weten te doen eeren, waar zij ook werd ontplooid. Deze sombere tijden zullen misschien weer zulke mannen vragen wederom zal het noodig kunnen zijn, dat wij de smette loosheid van onze vlag verdedigen met de wapens in de hand, met den inzet van onze eer en ons bestaan. Laten wij daarom besluiten met de door Z. E. den Legercommandant namens ons allen geuite belofte„De weermacht, den Ridders hulde brengend in het défilé, voegt bij die hulde de belofte, zich naar hun voorbeeld te zullen gedragen S. S.

Indisch Militair Tijdschrift | 1940 | | pagina 113