eindigde met een couplet van het „Cadettenlied", dat een ieder staande aanhoorde. Hiermede waren de demonstraties ten eindede talrijkheid van het aanwezige publiek en het hartelijke applaus, dat de executan ten telkens weer mochten oogsten, bewijzen, dat zij een groot succes zijn geweest. Gemeenschappelijke lunch. Om twaalf uur vereenigden de Maréchaussees zich met hun gasten in de tooneelzaal van de Militaire Sociëteit voor een geza menlijke lunch. De zaal bood een echt feestelijken aanblik de versiering was in maréchaussée-stijl gehouden. Toen de voornaamste gasten, de T. C., de Resident, de Burge meester van Medan, de P. M. C. en enkele anderen, allen verge zeld van hun dames, hadden plaats genomen, richtte Mj. Doup een woord tot zijn Maréchaussées, waarbij hij mededeelde, dat de Legercommandant zijn tevredenheid had betuigd over de houding van den troep tijdens de parade. Hierna droeg sergeant Bekker het Korpslied voor, waarvan het refrein door alle aanwezigen werd meegezongen. Tijdens de nu volgende lunch werd een zangwedstrijd gehouden in krijgszangen. De ten gehoore gebrachte liederen waren1ste divisie, Blang Kedjeren 2de divisie, Samalanga (woorden van Ds. Iz. Thenu) 3de divisie, Colonne Matjan 4de divisie, Si Oleh-Oleh 5de divisie, Malaijo '6de divisie, Maréchaussée kraag merah. De jury, samen gesteld uit gepensionneerde Maréchaussées-Ridders M. W. O. of Dragers Moed en Trouw, had een moeilijke taak. Tenslotte wer den de 4de en 3de divisie als winnaars aangewezenzij ontvingen een ingelijste foto van Kap. Graafland en van Kap. Notten. Met de bekendmaking van den uitslag was ook deze geanimeerde middag teneinde. Dans- en cabaretavond. Voor de onderofficieren van de posten was een dans- en caba retavond georganiseerd, die werd aangeboden door de onderoffi cieren van het garnizoen, terwijl ook alle officieren en hun dames waren uitgenoodigd. Deze avond werd bijgewoond door ver schillende militaire en civiele autoriteiten met hunne dames. Na een woord van welkom door den voorzitter van de amuse- menten-vereeniging dankte de oudste onderofficier van het Korps Maréchaussée, namens alle onderofficieren en minderen voor de te Koetaradja ontvangen gastvrijheid, terwijl hij deze gelegenheid tevens benutte voor het richten van een kort woord van afscheid tot Mj. en Mevrouw Doup. Hierna werd het programma van cabaret en tooneel op een vlotte wijze afgewerkt, waarbij de medewerkers zeer groot succes oogstten. 457

Indisch Militair Tijdschrift | 1940 | | pagina 24