Het feest werd besloten met een geanimeerd bal. 4. April. Maréchaussee-uitvoeringen. Deze uitvoeringen begonnen om tien uur de belangstelling en waardeering van het publiek waren evenals de vorige dagen buitengewoon groot. Voor den aanvang van ieder nummer gaf Kap. Pel een korte uiteenzetting van hetgeen zou worden getoond, waardoor dit beter tot zijn recht kwam. De militairen van de 5de divisie begonnen met een Sao Reka- reka hierop volgde een seudati-dans in Atjehsch costuum door de 6de divisie. Vervolgens voerde de 2de divisie een Amboineeschen bruiloft-dans op, waarna de 1ste divisie als laatste nummer een Zamanspel vertoonde. Deze uitvoering bewees het bestaan van een goede verstandhouding tusschen de verschillende militaire gezaghebbenden en de zelfbestuurders, aangezien de laatsten bij het instudeeren van den seudati-dans en het zamanspel de noodige leiding en adviezen gaven. De groote taptoe. Op het platje van de „Atjeh-Club" hadden zich tegen half negen vele bezoekers verzameld voor het aanhooren van de groote taptoe, Hieraan vooraf ging zang van de kinderen van het Militair Chris telijk Internaat, die onder leiding van den Heer Nanlohij het Korpslied (Vaandellied) ten gehoore brachten. Hierna speelde de Bataljonsmuziek den marsch „Samalanga", een compositie van den kapelmeester van dit wakkere muziekkorps. Na een welverdiend applaus werd de groote taptoe geslagen, geblazen en gespeeld, waarop werd afgemarcheerd naar het Atjeh-Hotel, waar de taptoe werd herhaald. Maré chauss ée-soupers. Een tweetal soupers besloot de viering van het jubileum. In een van de zalen van de „Atjeh-Club" zaten de Maréchaussée-officie- ren, oud-Maréchaussée-officieren en Marechaussées-honorairs aan zonder dames met als eeregasten de Korpscommandanten van de Infanterie. In het Atjeh-Hotel vond een soortgelijk heerensouper plaats voor de onderofficieren met hun gasten. Wegens het strikt intieme karakter van deze bijeenkomsten zullen wij ons ertoe bepalen, mede te deelen, dat de stemming aan tafel niets te wenschen overliet en men na den maaltijd nog langen tijd bijeen bleef. De feestelijkheden waren hiermede ten einde. Het Korps Maré- chaussée heeft zijn gouden jubileum op waardige wijze gevierd. 17-4-40. v. G. 458

Indisch Militair Tijdschrift | 1940 | | pagina 25