allen zich van hun zetel te verheffen om de gevallen makkers een wijle in stilte te 'herdenken, na afloop waarvan hij den Comman dant van het Korps Maréchaussée telegrafisch de gelukwenschen aanbood van de reünisten. Hierop voerden nog de aanwezige oud-divisiecommandanten het woord waarna de heer Mosselman, Ridder M. W. O. 3e klasse, den dank van de gepensionneerden vertolkte voor het gulle onthaal. Ook de oud-brigadecommandant Bergman, de oud-sergeant Woij, ridder M. W. O., en de oud-korporaal Kaija, ridder M. W. O., uitten nog woorden van dank. Het feest had verder een gezellig rustig verloop. Om half één vertrokken de uit Tjimahi afkomstige reünisten, weldra gevolgd door de overigen. In den loop van den dag legden deputaties van oud-Maréchaus- sées nog bloemen op de graven van wijlen Kol. Dersjant, Kap. Engelbert van Bevervoorde en den Heer Zentgraaff. Tenslotte vereenigden de oud-Maréchaussée-officieren in West- Java zich des avonds in het Preanger Hotel voor een intiem diner. C. TE BATAVIA. De oud-Maréchaussées uit Batavia en omgeving verzamelden zich den 2den April tegen negen uur in de Militaire Sociëteit aan den Sipayersweg. Evenals te Bandoeng bevonden zich onder hen zoowel reeds gepensionneerden als nog actief dienende mili tairen van vrijwel alle in het leger vertegenwoordigde landaarden. Omstreeks half tien marcheerden de meer dan 200 reünisten met muziek voorop onder groote belangstelling af naar het Wil- helmina-park. Aldaar aangekomen stelden zij zich in twee colonnes op ter weerszijden van het Atjeh-monument, met in hun midden een deputatie, bestaand uit den gep. kapitein Willemsz, den gep. Amb. sergeant 1ste kl. Lekatompessy, den gep. Men. sergeant 2e kl. Tuju en den gep. Jav. sergeant 2e kl. Narkim. Onder plechtige koraalmuziek en het brengen van de eerbe wijzen legde de deputatie ter eere van de bij de pacificatie van N.- Sumatra gevallen krijgsmakkers een krans bij den voet van het monument. In deze tijden van verhoogd medeleven met de weer macht is het welhaast overbodig te vermelden, dat ook de burgerij groote belangstelling toonde voor de plechtigheid, welke mede door haar soberheid niet naliet, grooten indruk te maken op alle aanwezigen. Na de kranslegging marcheerden de reünisten terug naar de Militaire Sociëteit, waar in de tooneelzaal een feestdisch was aangericht. Nog vóór dezen maaltijd werd melding gemaakt van het zenden van een telegram met gelukwenschen aan den Com mandant van het Korps Maréchaussée en had voorlezing plaats 460

Indisch Militair Tijdschrift | 1940 | | pagina 27