rijders naar voren worden gezonden. Het telkens halt houden van de hoofdmacht moet zoo mogelijk worden voorkomen. Zoodra artillerievuur kan worden verwacht, ontplooit de divisie zich ontplooiing en aanval moeten onmiddellijk na elkaar kunnen plaats hebbende tijdroovende gereedstelling blijft derhalve achterwege. In de pantserregimenten nemen de afdeelingen een tusschenruimte in van 2 km zij vallen aan met twee lichte com pagnieën in voorste lijn en een compagnie in reserve, terwijl de middelbare compagnie oprukt achter de voorcompagnieën en vuursteun verleent met haar 7,5 cm geschut. Het geheel heeft een breedte van 3 km en een diepte van 5 km. Pantser en infanterieregiment hebben hetzelfde doel, na het bereiken waar van de pantserregimenten halt houden ten einde tegenstooten te kunnen opvangen en aan de infanterie de gelegenheid te geven, de tusschenliggende weerstandskernen op te ruimen en het terrein in bezit te nemen. De infanterie volgt de pantserregimenten zoo lang mogelijk in de lichtgepantserde terreinwagens en stijgt eerst zoo laat mogelijk uit. De aanval van de pantserregimenten is geen aanstormende lawine, zooals men wellicht zou denken, doch evenzeer een afwis seling van vuur en beweging. De vechtwagens rijden van dekking tot dekking en vuren met him koepels boven de dekkingen uit. In bepaalde gevallen zal de infanterie vóór de pantserregimenten worden ingezet, b.v. le. indien een bruggenhoofd moet worden veroverd in voor vechtwagens ongeschikte terreinen 2e. om den vijand in front te binden, ten einde den pantser regimenten de gelegenheid te geven, in 's vijands flank of rug op te treden 3e. indien 's vijands front eerst moet worden verkend, dus om de gevechtsaanraking tot stand te brengen. b. Bij den aanval op een versterkte stelling. Een voor een aanval op een versterkte stelling aangewezen pant serdivisie dient veelal te worden versterkt met een gemotoriseerde infanterie-divisie, artillerie en vliegtuigen. Alvorens tot den aanval wordt overgegaan geeft de artillerie een kort inleidend vuur af op de vijandelijke stellingen, waarna zij haar vuur concentreert op bepaalde versterkte terreindeelen en achter het vijandelijke front gelegen terreinen ten einde het aan rukken van reserves te belettende pantserregimenten vallen onderwijl aan op het tusschenterrein. Ook de vliegtuigen onder werpen de vijandelijke stellingen en reserves aan een hevig bom bardement. De aanval van de pantser- en infanterie-eenheden heeft overigens, zij het in grooter verband, plaats op de voren- omschreven wijze. De commandovoering over de pantsereenheden berust geheel op het gebruik van radio de brigadecommandant staat zoowel met 474

Indisch Militair Tijdschrift | 1940 | | pagina 41