6e. Cavalerie is ook indien samengevoegd tot groote een heden als gevolg van haar kwetsbaarheid en geringere snelheid in geenen deele opgewassen tegen pantsereenheden. 7e. Beschikt de vijand over pantser- en gemotoriseerde een heden, dan zal een leger, waarmede zulks niet het geval is, zelfs bij optreden op de binnenlijnen zeer veel kans loopen, spoedig van zijn verbindingen te worden afgesneden met alle gevolgen van dien. 8e. De pantsereenheden in een leger moeten niet versnipperd, doch zooveel mogelijk samengevoegd1 worden tot groote eenheden (In Duitschland acht men het pantserregiment van 200 vedbtwagens de kleinste zelfstandig optredende een heid en dan nog slechts voor beperkte acties). 9e. Toevoeging van gemotoriseerde pioniereenheden is noodza kelijk ten einde 'onoverkomelijke hindernissen te kunnen opruimen, dan wel den overgang van breede of diepe rivie ren mogelijk te maken. 10e. In zwaar boschterrein is een optreden met pantsereenheden niet goed mogelijk, daar de 'dicht op elkaar staande boomen een niet te overwinnen hindernis vormen. 11e. Zeer sterke permanente versterkingen (Maginot-linie) dan wel zorgvuldig voorbereide en ingerichte inundaties (Water linie) vormen vooreerst voor pants er eenheden nog onover komelijke hindernissen. 12e. Aan de commandovoering worden hooge eischen gesteld. Het radiomaterieel en zijn bediening moeten voldoen aan de hoogste 'eischen. 13e. De oefening en opleiding van de ondercommandanten en het overige personeel dienen eveneens aan de hoogste eisahen te voldoen, terwijl initiatief moet worden aange kweekt, opdat de actie bij verbroken verbinding niet stagneert. 481

Indisch Militair Tijdschrift | 1940 | | pagina 48