(9068)welke een lengte heeft van 16 km. Men -dient de marsch- snelheid te stellen op 3 km/uur en voorts te rekenen op een uur voor het opvangen van eventueele storingen, zoo-dat moet worden uitgegaan van een marsohduur van rond 6% uur. Er dient derhalve op 7-3-40 te worden afgemarcheerd op uiterlijk 22.30. Daar het ontbijt voor 8-3-40 op 7-3-40 te 21.30 kan zijn verstrekt en het innemen van de os-tl. zoo vroeg mogelijk moet plaats vinden, wordt het uur van afmarsch bepaald op 21.30. Het is nu 18.50. De troepenonderdeelen dienen onmiddellijk te worden gewaarschuwd, hetgeen door -den kapitein-adjudant tele fonisch kan geschieden door bekendmaking van een voorberei dingsbevel. Hierin wordt opgenomen dat a. moet worden gerekend op afmarsch te 21.30 (7-3-40) b. het ontbijt vo-o-r 8-3-40 te voren wordt uitgereikt c. de B.Tn. achter blijven. De uitgifte van de bevelen voor den afmarsch kan op de een voudigste wijze geschieden door de korpscommandanten op den cop.-Det.cdt. te ontbiedende regimentsadjudant zorgt -hiervoor gelijktijdig met het bekend maken van het voorbereidingsbevel, hetwelk te 19.10 bij de troepenonderdeelen bekend is. Ten einde den marsch en het innemen van de opstelling vlot te doen verloopen en stagnatie te voorkomen is het noodzakelijk, den marschweg te verkennen, zijwegen af te sluiten, de in te nemen opstellingen met de toegangswegen te verkennen en deze aan te geven. Deze verkenningen zijn -niet alleen noodig om te verzekeren, dat alle onderdeelen hun bestemming bereiken, doch mede ter voorkoming van alarmeering van den vijand door af dwalende eigen afdeelingen. V-oor verkenning van den marschweg is de kapitein-adjudant beschikbaar voor de bij duisternis uiteraard slechts opper vlakkige verkenning van -de in te nemen opstellingen van elk bataljon (de afdeeling) en elke compagnie (batterij) een luitenant met eenig personeel op rijwiel. Het is nu 19.10. Wanneer de regiments-adjudant de betrekkelijke opdrachten telefonisch bekend maakt, kan'het met de verkenningen belaste personeel te 20.00 afmarcheeren. Daaraan wordt de sectie pi. toegevoegd voor het opruimen van obstakels, welke den marsch kunnen vertragen, en het eventueel versterken van bruggen. In het eerste gedeelte van den marschweg bevinden zich sterke hellingenaangezien de paun. hier reeds zijn voorbij gekomen, is dit gedeelte niettemin bruikbaar te achten voor alle wapens. Omtrent -de brug bij PIRIKAN 1 is niets bekendversterking hiervan zal zeer waarschijnlijk noodig zijn. Van Rood is geen actie van beteekenis te verwachten. Wel zal de verschijning van Blauwe lichte troepen op zijn o.flank zijn aandacht hebben kunnen vestigen op den voor hem gevaarlijken 483

Indisch Militair Tijdschrift | 1940 | | pagina 52