586 3de Vraag tijd uur. Bij welke bereidingen dient keukenzout als uitgangspunt Geef van deze bereidingen de zich daarbij afspelende scheikundige reacties en licht deze zoo noodig toe. 4de Vraagtijd uur. Wat zijn aldehyden, ketonen, aethers en esters Waardoor zijn deze lichamen gekenmerkt en welke zijn de meest opval lende algemeene eigenschappen van deze verbindingen NEDERLANDSCH. Tijd IV2 uur. Maak een opstel over een van de volgende onderwerpen 1. Bevordering van de nijverheid in Nederlandsch-Indië. Verschillende bedrijfsvormen, welke bij de Nederlandsch-Indische nijver heid zijn te onderscheiden maatregelen ter bevordering van de verschil lende bedrijfsvormen organisatie van de nijverheidsbevordering. 2. Luchtbeschermingsoefeningen. Doel van deze oefeningen in het algemeen worden deze oefeningen naar Uwe meening in voldoende aantal gehouden of zou intensievere oefening gewenscht zijn beschrijving van de onlangs in West-Java gehouden lucht- beschermingsoefeningen - welke middelen kunnen worden toegepast om de bevolking vertrouwd te maken met hetgeen zij te doen heeft t.o.v. lucht- gevaar? welke algemeene maatregelen zijn in Nederlandsch-Indië geno men ter beperking van de gevaren ten gevolge van vliegeraanvallen? 3. De verpleging bij troepenoefeningen in grooter verband. Taak der intendance bij manoeuvres voorbereidingen (verkenningen enz.) regeling der verpleging (aanvoer uit vredesgarnizoenen, plaatselijke aankoop) verplegingsetmaal van mensch en dier vervoer naar de onderdeelen moeilijkheden bij oefeningen onder oorlogsomstandigheden voorzorgsmaatregelen in waterarme streken. 4. Het 50-jarig jubileum van het Korps Maréchaussee. Toestand in Atjeh ten tijde van de oprichting aandeel van de maré chaussees in de pacificatie van Atjeh - roemrijke wapenfeiten de 50 jarige herdenking in Atjeh en op Java. VREEMDE WESTERSCHE TALEN. Tijd IV2 uur. Maak een opstel in de Fransche, Engelsche of Duitsche taal over een van de volgende onderwerpen. 1. Sport in het Leger. Sport als onderdeel van de militaire opvoeding specifiek militaire en andere takken van sport beoefening in en buiten dienst zware vaardig- heidsproef garnizoens-voetbal- en athletiekwedstrijden.

Indisch Militair Tijdschrift | 1940 | | pagina 52