Na tsuer zal ik ontfanghen Van Godt, mijn Heer, dat soet, Daerna soo doet verlanghen Mijn Vorstelijck ghemoet Dat is, dat ick mach sterven Met eeren in het veldt, Een eewich rijck verwerven, Als een ghetrouwe helt. Niet doet my meer erbarmen In mijnen wederspoet, Dan dat men siet verarmen Des Conincks landen goet, Dat U de Spaengiaerts crencken, O, edel Neer landt soet Als ick daeraen gedencke, Mijn edel hert dat bloet. Als een Prins opgheseten Met mij nes heyres cracht, Van den tyran vermeten Heb ick den slach verwacht, Die, by Maestricht begraven, Bevreesde mijn ghewelt, Mijn ruyters sach men draven Seer moedich door dat velt. Soo het den wil des Heeren Op dien tijd had gheweest, Had ick gheern willen keeren Van u dit swaer tempeest Maer de Heer van hier boven, Die alle dinck regeert, Die men altijd moet loven, En heeftet niet begheert. Seer christlick was ghedreven Mijn princelick ghemoet, Stantvastich is ghebleven Mijn hert in teghenspoet Den Heer heb ick ghebeden Van mij nes herten gront, Dat hy mijn saeck wil reden, Mijn onschuld doen oircont. Oorlof mijn arme schapen, Die zijt in grooten noot, U Herder zal niet slapen, Al zijt ghij nu verstroit Tot Godt wilt u begheven, Sijn heylsaem Woort neemt aen, 'Als vrome Christen leven. 't Sal hier haest zijn ghedaen. Voor Godt wil ick belijden En sijner grooter macht, Dat ick tot gheenen tijden Den Coninck heb veracht Dan dat ick Godt den Heere, Der Hoochster Majesteyt, Heb moeten obedieeren In der gherechticheyt. 548

Indisch Militair Tijdschrift | 1940 | | pagina 6