623 12. UIT DE VAKTIJDSCHRIFTEN. Lichte troepen. Cavalry Journal, December 1939. Deze aflevering bevat o.m. een uitgebreid verslag van het optreden van de 7e (gemech.) Cavalerie-brigade tijdens de Augustusmanoeuvres van het le Leger bij Plattsburg (New York). Aan de conclusies en opmerkingen inzake het gebruik van gemech. cav. ontleenen we 'het volgende. Gemech. cav. is een zeer technisch wapen om tot haar recht te komen is ervaren en goed geoefend personeel noodig in alle rangen. De troepen, die met dit wapen samenwerken, moeten op de hoogte zijn van de specifieke tactische en technische eigenschappen, die o.m. een gevolg zijn van de groote beweeglijkheid en actieradius. Dit is slechts te bereiken door geregelde gezamenlijke oefening. Gemech. cav. is een krachtig offensief wapen en werd ook over zeer moeilijk terrein met goed gevolg ingezet. Ook strategische verplaatsingen zijn snel uit te voeren gevaar voor ont dekking noopt tot verplaatsing bij duisternis. De gemech. cav.brigade moet als een eenheid worden gebruikthet is fout haar te verdeelen en te onderverdeelen. Dat hiertoe bij genoemde manoeuvres werd overgegaan vond zijn oorzaak in het niet aanwezig zijn van ber. cav., zoodat gemech. onderdeelen werden bestemd voor flank beveiliging e.d., waardoor de brigade werd versnipperd. De poging, de gemech. cav. te bestemmen voor alle cav.-werkzaamheden leek S. niet geslaagd (the big lesson was that great opportunities were presented for the combined use of horse and mechanized cavalry). Zoo had bijv. het gebruik van gemech. patn. tengevolge, dat tijdens den nacht het contact met den vijand volkomen verloren ging. Aan het optreden van de brigade moeten uitgebreide verkenningen voorafgaan, waarvoor S. ber. onder deelen had willen zien ingezet de actie zelf dient te worden beveiligd. Niet het materieel maar het personeel (oververmoeidheid) bleek grenzen te stellen aan het gebruik. 'Cav.-tanks moeten het hebben van snelheid zelfs indien ze ontdekt zijn zal het den vijand veelal aan tijd en ruimte ontbreken, een dergelijken aanval te 'keeren. De aanval wordt gericht tegen 's vijands flank of rug hier moet de tegenstander dus over pag. beschikken. Bij de bedoelde manoeuvres kwam het voor, dat inf.-bijn. voor vew.-afweer werden gebruikt, zoodat bataljons in voorste lijn hun rechtstreekschen art.steun ontbeerden op een tijdstip dat hieraan dringend 'behoefte bestond. Echter loopt inf. of cav., welke ruim is voorzien van pag. en zich hier mede als door een cordon denkt te kunnen omringen teneinde naar alle zijden beveiligd te zijn, groot gevaar, haar beweeglijkheid geheel te verliezen. S. ziet in dat geval liever het beweeglijk pag. in de hand gehouden, waarbij de eigen verkennings-maatregelen een tijdigen inzet moeten waarborgen. Voor samenwerking met gemech. cav. komen zoowel gemot. inf. als 'ber. cav. in aanmerking, n.l. gemot. inf. bij operaties op grooten afstand, terwijl bij kleinere afstanden de ber. cav. een sneller optreden waarborgt. Cavalry Division Maneuvres, October 1939 vestigt de aandacht op het volgende 1. het eenige excuus voor een aanval te paard is een op zeer korten afstand volkomen verraste vijand anders is het zelfmoord. 2. voor uitzending gedurende den nacht komen eerder ber. patn. dan paun. in aanmerking.

Indisch Militair Tijdschrift | 1940 | | pagina 89