624 3. de waarde van niet met vuur bestreken hindemissen en vernielingen is gering. 4. de verdediging met cav.eenheden was vaak te stug en onelastisch bij het vertragend gevecht vormen de mitrn. de vuurkrachtde k.-gpn. kunnen beter worden 'bestemd voor beweeglijke reserve voor het tegen gaan van eventueele omvattingen. 5. de tactische handelingen deden de noodzakelijke zorg voor troep en paarden vaak volkomen verwaarloozen drenken, verzorging, verpleging van den man, werden herhaaldelijk nagelaten uit vrees dat er tijdens deze handelingen wellicht wijziging zou komen in den tactischen toestand. 6. doelloos snelle verplaatsingen verspillen de kracht van man en paard vele cdtn. hadden de neiging te veronderstellen dat elke handeling het vragen van een maximum rechtvaardigt. Zulks zou in oorlogstijd leiden tot verbruik van de cav. in korten tijd. Aan Russian Cavalry (uittreksel van Max Werner's Military Strenght of the Powers!) ontleenen wij het volgende. Verschillende militaire experts hebben herhaaldelijk verklaard dat de eeuw van de motorisatie de cav. kan en moet hernieuwen, mits wordt voldaan aan de volgende twee voorwaarden le. Cavalerie moet in massa en niet in kleine formaties worden gebruikt 2e. Cavalerie moet met de modernste wapens zijn uitgerust en geoefend, in het bijzonder met tanks. Deze stelling werd ontleend aan de practijk van het Roode Leger. Reeds in den burgeroorlog speelde de cav. in Rusland een groote rol Budienny, de commandant en later insp. der cav., schreef„Gedurende den geheelen burgerkrijg kwamen bij het gebruik van de cavalerie in het bij zonder naar voren het pogen, haar in massa in te zetten, en haar inzet voor het verkrijgen van de beslissing." Cav. is een der belangrijkste offensieve wapens van het R. leger men zou kunnen zeggen, dat het een monopolie bezit voor 'haar gebruik in massa onder moderne oorlogsomstandigheden. Met zijn 34 cav.divn. (vredessterkte per div. 2 a 3 brign. van 2 regn.) is de R. cav. sterker dan die van Duitschland, Frankrijk, Polen, Italië en Japan te zamen. Ber. cav. heeft haar speciale bestemming. Terwijl zij in Polen een surro gaat moest vormen voor gemot, eenheden, vormt ze in Rusland een aan vullend wapen in samenwerking daarmede. De R. cav. heeft een tweeledige taak le. het zelfstandig uitvoeren van strategische opdrachten (de omtrekking, het in bezit nemen van belangrijke objecten, de vernietiging van een terug- trekkenden tegenstander). Hiertoe is de vuurkracht en technische uitrusting enorm opgevoerd (mitrailleurs, artillerie, tanks, pantserauto's en vliegtuigen) 2e. optreden in nauwe samenwerking met tankeenheden, ter uitbuiting van een succes, het inzetten van de vervolging. In „Tactiek van snelle eenheden" schreef „Sovjet-Commander" Krivoskein bijv. „Evenals voor cav. is de vervolging van een geslagen vijand een der „vruchtdragendste taken van gemech. troepen. De kracht en manoeuvreer- „vaardigheid van de tanks verhoogen de 'beweeglijkheid der cav samen werking van ber. en gemech. cav. bij de vervolging kan zeer doelmatig zijn". Cavalry Journal, February 1940. In Horsed cavalry and the gas engine's children geeft gnl. Reilly beschou wingen over ber. en gemech. cav. De It. nederlaag bij Guadalajara had volgens S. o.m. tot oorzaak le. de kwetsbaarheid van voertuigencolonnes in het algemeen 2e. de moeilijkheid van voorziening in eigen beveiliging door gemech. colonnes 3e. het gebruik maken van snelheid zonder rekenschap te geven van den tactischen toestand.

Indisch Militair Tijdschrift | 1940 | | pagina 90